• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Podstawowe akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe to ogromna grupa produktów zarówno dla początkujących użytkowników jednośladów, jak i osób, które korzystają z rowerów w celach innych niż jedynie rekreacja, czyli osób podróżujących po świecie na rowerze lub uprawiających różne dyscypliny sportu. Jakie podstawowe akcesoria warto dokupić do swojego roweru, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo jazdy?

Akcesoria rowerowe, które dbają o nasze bezpieczeństwo

Już na początku przygody z kolarstwem warto zadbać o właściwe doposażenie swojego roweru, aby jazda na nim była bezpieczna i zapewniała maksimum komfortu. Podstawowym akcesorium każdego użytkownika roweru powinno być więc odpowiednio dobrane oświetlenie.

Tutaj mamy do czynienia nie tylko z kwestią bezpieczeństwa, ale także obowiązującymi przepisami. Za poruszanie się nieoświetlonym rowerem grozi mandat i jest to zdecydowanie najlżejsza kara, jakiej możemy się spodziewać. Brak światła przedniego i tylnego w przypadku rowerzysty to ryzyko śmierci oraz stania się sprawcą wypadku, którego ofiarami mogą być także osoby trzecie. Każdy rowerzysta powinien też kupić odblaski.

Prawidłowe oświetlenie roweru to podstawa w przypadku każdego użytkownika jednośladu, który jest uczestnikiem ruchu drogowego, nawet jeżeli porusza się on po drogach bocznych. W tym celu stosuje się przednią lampę emitującą światło o barwie białej lub żółtej, a także lampkę tylną, która powinna emitować stale lub migające światło o barwie czerwonej – wyjaśnia ekspert z firmy Sport Attack z Krakowa.

Dodatkowe akcesoria rowerowe, które warto kupić

Przydatne akcesoria rowerowe możemy podzielić na kilka rodzajów. Po pierwsze – akcesoria ułatwiające jazdę np. podczas trudnej pogody, czyli chroniące przed zachlapaniem ubrania nowoczesne i tradycyjne błotniki, które możemy dopasować zarówno do typowych rowerów miejskich, jak i rowerów przeznaczonych do jazdy w terenie. Kolejną grupą przydatnych akcesoriów rowerowych są wszelkiego rodzaju sakwy, torby i torebki, w których możemy bezpiecznie przewozić podręczne drobiazgi, a także uchwyty na bidon i niezbędne w czasie dłuższych podróży plecaki rowerowe. Każdy właściciel jednośladu powinien też zadbać o zakup akcesoriów, które umożliwią „pierwszą pomoc” dla uszkodzonego roweru, czyli zestaw podręcznych narzędzi, pompka do roweru, a także akcesoria ochronne i niezbędne podczas podstawowych zabiegów konserwacyjnych. Dla miłośników rodzinnych wycieczek rowerowych przyda się bezpieczny fotelik rowerowy, a dla wielbicieli sportowych wyzwań niezbędny może okazać się zakup licznika rowerowego oraz czujników umożliwiających monitorowanie pracy organizmu podczas wysiłku.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...