• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Podstawowe zasady żywienia kota

Żywienie bardzo mocno wpływa na zdrowie naszych kotów, dlatego podawany im pokarm powinien w pełni zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Dieta powinna być przede wszystkim kompletna, dobrze zbilansowana, lekkostrawna oraz smaczna. Jeżeli nie chcemy przygotowywać codziennie specjalnych potraw, warto skorzystać z gotowych karm wysokiej jakości.

Żywienie kotów – podstawy

Koty to zwierzęta mięsożerne, które wymagają odpowiedniej ilości mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ są one źródłem składników odżywczych. Podstawowym składnikiem diety każdego kociaka jest białko zwierzęce, np. wołowe, drobiowe, jagnięce czy rybie. Białko takie zawiera wszystkie potrzebne aminokwasy i jest dobrze przyswajalne przez koty. Jeżeli nie chcemy przygotowywać codziennie specjalnych potraw, warto wybrać gotowe karmy, które są łatwo dostępne. Z pewnością dostarczą one naszemu kotu wszystkich składników odżywczych. Pamiętajmy, aby sięgać tylko po produkty najbardziej wartościowe, czyli bogate w mięso. Ważne, aby wybierać produkty niezawierające zbóż i innych ciężko strawnych komponentów. W gotowe karmy dla kotów najlepiej zaopatrywać się w wyspecjalizowanych sklepach. Zarówno mokre, jak i suche karmy dla kota online możemy dostać w sklepach internetowych, np. DoogyFood. Dobrze wiedzieć, że karma mokra zawiera dużą ilość makroskładników, co zbliżone jest do pokarmu dziko żyjących kotów. Jednak warto podawać swojemu pupilowi również karmę suchą, co zapewni optymalny sposób żywienia.

Karmy mokre i suche dla kota

Gotowe karmy suche oraz mokre stanowią kompletny i zbilansowany pokarm, który dostarcza kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz energii. Karmy suche i mokre różnią się między sobą, np. poziomem wilgotności czy zawartością mięsa. Karma mokra zawiera wysoką ilość wody – około 80%, co dobrze wpływa na zdrowie dolnych dróg moczowych. Przyczynia się do zwiększenia rozcieńczenia i objętości moczu oraz obniża ryzyko powstawania kamieni moczowych. Podawanie kotom mokrej karmy zapobiega nadwadze i otyłości, dlatego, jeżeli chcemy utrzymać u naszego pupila prawidłową masę ciała, warto o tym pamiętać. Natomiast podawanie karmy suchej również ma swoje zalety. Dzięki niej następuje mechaniczne ścieranie płytki bakteryjnej, a w jamie ustnej nie ma dużo pożywki dla bakterii, jak przy spożywaniu karmy mokrej.

Podawanie karmy suchej pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej naszego kota. Karma sucha jest wygodna w użyciu i trwalsza. Łatwiej jest ją przechowywać. Jednak warto jest urozmaicić ją dodatkami karmy mokrej, która ma wyższą zawartość mięsa niż karma sucha – zauważa nasz rozmówca reprezentujący internetowy sklep zoologiczny DoggyFood, który oferuje szeroki wybór karm oraz innych produktów.

Do karm bardzo często dodawane są niewielkie ilości warzyw i owoców, które zawierają naturalne przeciwutleniacze, które wspierają system odpornościowy naszego kota. Pamiętajmy, aby podawać jedzenie regularnie oraz codziennie o stałych porach.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...