• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Rodzaje rolet okiennych

Długie, ciężkie firany i zasłony w szybkim tempie zaczęły odchodzić do lamusa. Wypierają je rolety, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na początku na rynku pojawiły się proste roletki ekranowe w jednym kolorze, które zaciemniały pomieszczenia przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Z czasem sklepy zaczęły oferować rolety z wielobarwnymi nadrukami, plisy okienne i najbardziej modne dziś roletki dzień i noc. Czym charakteryzują się rolety?

Rolety ekranowe

Rolety ekranowe to najbardziej popularny typ rolet. Znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach, biurach, czy urzędach. Główny element rolety to zwijany pas materiału, który produkowany jest z PCV, poliestru lub włókna szklanego. Dobrej jakości materiał jest odporny na ścieranie i inne mechaniczne uszkodzenia. Nie traci swojego koloru, nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych, czy wilgoci. Roletki ekranowe występują w dwóch wariantach: wolnowidzącym i w kasecie. Rolety wolnowiszące, jak sama nazwa wskazuje, luźno okrywają okno. Materiał umieszczony jest na rurze nawojowej. Obracając rurą za pomocą charakterystycznego, plastikowego łańcuszka z drobnymi kuleczkami, opuszczamy lub podnosimy roletkę. Podobnie regulujemy wysokość rolety w kasecie. Kaseta to plastikowe okrycie roletki, zwykle w kolorze białym, najbardziej popularnym dla stolarki okiennej. Kaseta osłania zwiniętą roletkę przed kurzem. Na końcu materiału rolety zawsze znajduje się wykończeniowa listewka – mówi nam przedstawiciel firmy Franc Gardiner ze Świdnicy. Materiał może być prowadzony w plastikowych prowadnicach w kształcie litery U, jeśli tego zażyczy sobie klient. Roleta nie unosi się wówczas pod wpływem wiatru, który dostaje się do wnętrza przez otwarte okno.

Rolety specjalne

Wśród rolet ekranowych wolnowiszących znajdziemy specjalny wariant, który zyskuje coraz większą popularność. Są to rolety podwójne, wykonane z poziomych pasów materiału, między którymi pozostawione są przerwy (materiał prześwitujący). To rozwiązanie podobne do żaluzji, z tą różnicą, że w roletach typu dzień i noc pas możemy ustawić w różnych od siebie odstępach. Regulujemy w ten sposób ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Wybór materiałów do tego typu rolet jest bardzo szeroki, dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i wzornictwa. Kolejny rodzaj rolet specjalnych to rolety plisowane. Mogą być stosowane w oknach ściennych i dachowych, jeśli zamówimy do nich prowadnice. Roleta ma kształt harmonijki, zwija się równolegle na całej długości. Podobnie jak w przypadku standardowych rolet, mamy do wyboru roletki wolnowiszące i w kasecie. Na rynku dostępne są rolety jednofunkcyjne lub zwijane w obu kierunkach. Inna nazwa tego typu rolet to po prostu plis okienny. Kolejne specjalne rozwiązanie to panel tracki, który nie zawsze kojarzony jest z roletami, ale również służy do regulacji nasłonecznienia w pomieszczeniu. Szerokie, pionowe pasy materiału, które umieszczone są w kilkutorowych szynach, to dobre rozwiązanie dla dużych pomieszczeń. Wybór rolet dostępnych na rynku jest naprawdę szeroki, a ich zakup bywa dużo łatwiejszy, niż zakup szytych na miarę firan. Warto się na nie zdecydować.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...