• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jakie cechy powinien posiadać wychowawca przedszkolny?

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo wymagające. Są ciekawe świata, zadają dużo pytań i wszędzie jest ich pełno. Jednak dobry wychowawca przedszkolny to osoba, która potrafi zainteresować i zabawić maluchy w odpowiedni sposób, a jednocześnie je przypilnować i zapewnić bezpieczeństwo. Jakie cechy powinien posiadać dobry wychowawca przedszkolny?

Dobry wychowawca przedszkolny – czyli jaki?

Przede wszystkim: wychowawca przedszkolny powinien naprawdę lubić dzieci. Maluchy potrafią być niecierpliwe i nieznośne – grunt to potrafić sobie z tym poradzić. Osoba, która naprawdę lubi dzieci i pracę z nimi nie będzie sfrustrowana taką pracą – wręcz odwrotnie, będzie cieszyła się z każdego sukcesu swoich małych podopiecznych. Po za tym bardzo ważnym elementem pracy wychowawcy jest umiejętność nawiązywania kontaktów. Powinien umieć je także utrzymać – zarówno z całą grupą jak i z poszczególnymi dziećmi. Reakcje nauczyciela powinny być także zawsze szczere i autentyczne; dzieci szybko wyczuwają fałsz, a na nim nie da się zbudować zaufania. Dobry wychowawca powinien być cierpliwy, sprawiedliwy i konsekwentny. Powinien także traktować dzieci jak równorzędnych sobie partnerów do rozmowy – dzięki temu w wiarygodny sposób objaśni im świat i zasady nim rządzące.

Wykształcenie to nie wszystko

Oczywiście wychowawca przedszkolny powinien mieć odpowiednie wykształcenie. Da mu ono nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także ogląd na to, jak powinno się pracować z dziećmi, aby wyniosły z czasu spędzonego w przedszkolu jak najwięcej. Powinien wiedzieć, jakie są najlepsze zabawy psychoruchowe, powinien umieć poprzez zabawę nauczyć dzieci cyfr, pór roku, kolorów i tym podobnych, w zależności od ich wieku i predyspozycji. Kompetentny nauczyciel będzie umiał działać w trzech aspektach: emocjonalnym (umiejętność tworzenia takiej atmosfery, w jakiej dzieci chcą się rozwijać i czują się bezpieczne), poznawczym (wiedza o potrzebach dzieci w wieku przedszkolnym oraz znajomość metod dydaktycznych potrzebnych do pracy z dziećmi) oraz działaniowym (umiejętność odpowiedniej komunikacji werbalnej i niewerbalnej z dziećmi). Jeśli wychowawca posiada taką wiedzę, z całą pewnością jest on odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Sama wiedza to jednak nie wszystko – tu potrzebne jest jeszcze pewnego rodzaju powołanie i chęć do pracy z dziećmi, która dla kogoś bez tych cech nie będzie ani łatwa, ani przyjemna. Dlatego posyłając dziecko do przedszkola, warto szczególnie rozważyć przedszkole, w którym pracuje kadra z powołaniem, jak np. przedszkole niepubliczne Raz Dwa Trzy My.

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...