• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kultywator – nieoceniona pomoc w ogrodzie

Praca w ogrodzie nie należy do łatwych. Wymaga dużo czasu, precyzji i umiejętności. Na szczęście możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju maszyny i urządzenia, które pomogą nam w pielęgnacji zieleni. Jednym z nich jest kultywator. Czym jest i do czego służy oraz jak wybrać odpowiedni model? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Do czego służy kultywator?

Spulchnianie gleby, przygotowanie grządek pod wysiew nasion, usunięcie płytko zakorzenionych chwastów, rozprowadzanie nawozów na dużych obszarach uprawnych – te wszystkie czynności można przeprowadzić za pomocą kultywatora – urządzenia, które jest typowym narzędziem rolniczym sprawdzającym się zarówno w ogrodzie, jak i w sadzie lub warzywniku.

Kultywator jest podobny w działaniu do glebogryzarki, ale jego zespoły robocze nie obracają się, dzięki czemu spulchnia on jedynie wierzchnią warstwę gleby, bez jej odwracania. Na pewno warto zaopatrzyć się w tego typu urządzenie, pamiętając przy tym, że w ogrodzie najlepiej sprawdzają się małe kultywatory ręczne lub napędzane silnikiem spalinowym lub elektrycznym – wyjaśnia ekspert ze sklepu internetowego Agromalibu24 oferującego części do ciągników i maszyn rolniczych.

Rodzaje kultywatorów

Wśród kultywatorów wyróżnia się urządzenia z zębami z tyłu i głowicą, która obraca się w kierunku przeciwnym do jazdy oraz urządzenia z zębami z przodu. Pierwsze z nich nadają się do cięższej pracy na dużych otwartych obszarach – spulchniania ubitej warstwy ziemi czy trawnika. Kultywatory z przednim urządzeniem roboczym są natomiast przystosowane do prac prostszych, np. przygotowania rabat oraz grządek pod nasadzenia.

Jeżeli na co dzień wykonujemy zróżnicowane prace ogrodnicze, należy zaopatrzyć się w kultywator z zębami z przodu i dokupić do niego odpowiednie akcesoria – do grabienia mchu, krawędziowania czy orania. W przypadku posiadania w ogrodzie licznych małych ścieżek warto również wyposażyć urządzenie w uchwyty do przenoszenia lub koła transportowe.

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...