• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Najpopularniejsze przeprawy promowe z kontynentu na Wyspy Brytyjskie

Mogłoby się wydawać, że położenie geograficzne Anglii na wyspach, czyli praktycznie odizolowanie od reszty kontynentu, jest poważną przeszkodą dla międzynarodowej wymiany handlowej i ogólnego rozwoju gospodarczego. Tymczasem Anglicy od stuleci udowadniają światu, że jest to problem tylko pozorny.

Wielka Brytania jest jedną z największych gospodarek w Europie, a jej PKB rok rocznie plasuje państwo w ścisłej światowej czołówce – mówi ekspert z firmy BOTRANS. Nie bez znaczenia dla osiągnięcia takich wyników jest handel. Najważniejszymi partnerami handlowymi Brytyjczyków są Francuzi, Holendrzy, Belgowie i Niemcy.

Połączenia promowe Wielka Brytania – Francja

Promy towarowe między Wielką Brytanią a Francją kursują na kilku trasach, obsługiwanych odpowiednio przez 3 główne porty po obu stronach. Z portu w Dover można dostać się do francuskiego Calais promami DFDS Seaways oraz P&O Ferries w zaledwie 1,5 godziny. Z tego samego portu do Dunkierki dostaniemy się promem DFDS Seaways w nieco ponad 2 godziny.

Kolejne ważne, a jednocześnie najszybsze połączenie z Francją biegnie na trasie Folkstone – Calais. Przeprawę obsługują linie Eurotunnel, a podróż trwa nieco ponad 30 minut. Z kolei najdłuższa, bo aż 4-godzninna podróż czeka przewoźników pokonujących trasę NewhavenDieppe.

Połączenia promowe Wielka Brytania – Niemcy

Wyprawa do Dieppe okazuje się jednak krótka, kiedy porównamy ją do dystansu dzielącego Anglię i Niemcy. Przeprawiając się z Immingham do Cuxhaven w Saksonii, musimy przygotować się na żeglugę trwającą niemal dobę (22 godz., DFDS Seaways).

Połączenia promowe Wielka Brytania – Belgia

Przeprawy promowe z Wielkiej Brytanii do Belgii biegną na dwóch najważniejszych trasach. Między Tilbury a Zeebrugge kursują promy linii P&O Ferries, zaś podróż trwa około 8,5 godziny. Natomiast przeprawa z położonego bardziej na północy Hull, do tego samego portu belgijskiego, trwa 12,5 godziny.

Połączenia promowe Wielka Brytania – Holandia

Wielka Brytania posiada niezwykle rozbudowaną sieć połączeń Holandią. Najdłuższa przeprawa między tymi krajami biegnie między portami Teesport i Rotterdam. Trasę obsługuje armator P&O Ferries, a podróż może zająć od 17 do 19 godzin. Nieco krócej, bo jedynie 15,5 godziny będziemy przeprawiać się z Newcastle do Ijmuiden liniami DFDS Seaways.

Z portów Hull i Killingholme możemy przeprawić się do Rotterdamu lub Hoek Van Holland. Na tych trasach kursują promy linii P&O Ferries i Stenaline. Do tych samych portów przybijają promy z Felixstowe i Harwitch. Linie DFDS Seaways oferują też połączenie z Felixstowe do mniejszego portu Vlaardingen pod Rotterdamem (7,5 godz.).

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 4,00 z 5)
Loading...