Perła Beskidów

A może w góry?

Urlop w górach kojarzy się zwykle z wyjazdem do drogiego i luksusowego ośrodka turystycznego znajdującego się w jednej z popularnych miejscowości. Zakopane, Szklarska-Poręba, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Ustroń to obiekty przyciągające tłumy turystów. Ale czy można odpocząć wśród rzeszy ludzi? Niekoniecznie. Góry powinny być ciche i spokojne, a nie pełne hałasu, gwaru i krzyków. Ludziom poszukującym miejsca, w którym można naprawdę odpocząć, polecamy Wisłę – piękną Perłę Beskidów.

Charakterystyka miasteczka

Wisła to przepiękna górska miejscowość w Beskidzie Śląskim, znajdująca się na terenie województwa śląskiego i powiatu cieszyńskiego. Miasto umiejscowione jest niedaleko granicy z Czechami i Słowacją.

Cechą charakterystyczną miasteczka jest jej ułożenie. Wisła położona jest w dolinie na wysokości 430 m n.p.m., otoczona malowniczymi górami Beskidu Śląskiego. Wyjątkowe umiejscowienie gwarantuje wyjątkowe widoki. Opuszczając miejski deptak turyści mogę zwiedzić spokojne i zaciszne szlaki turystyczne otoczone lasem, łąkami, górami i górskimi potami.

Wisła jest miejscowością turystyczno-wypoczynkową wyróżniającą się pięknymi krajobrazami i licznymi obiektami turystycznymi. Latem fani spacerów mają do dyspozycji około 100 km szlaków turystycznych o różnej skali trudności. Trasy można zwiedzać pieszo lub na rowerze. Zimą zaś turyści mogą skorzystać z niezapomnianych szlaków dla narciarstwa śladowego i zjazdowego. Ponad 20 wyciągów narciarskich i 5 skoczni zapewni rozrywkę wszystkim fanom zimowych sportów. W Wiśle znajdują się również hotele, domy wczasowe, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i prywatne kwatery. Około 9 tys. miejsc noclegowych rozłożonych w ponad 300 obiektach.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnio: 4,50 z 5)
Loading...