• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak przygotować się do spaceru w górach?

Przygotowania do podróży

Wychodząc zimą lub jesienią w góry bardzo ważny jest ubiór. Musi być on ciepły i wygodny. Najlepiej ubierać się na cebulkę przywdziewając ciepłą bieliznę typu rajstopy, kalesony i podkoszulek. Odradza się zakładanie spodni biodrówek, krótkich swetrów, skórzanych rękawiczek i kozaczków. Ważną rolę odgrywają również buty i rękawiczki. Buty muszą być ocieplane, nieprzemakalne, z nieślizgającą się podeszwą i trwałe, rękawiczki zaś watowane i z jednym palcem. Odpowiednia odzież uchroni nas przed zmarznięciem i przemoknięciem.

W torbie warto umieścić kilka niezbędnych rzeczy. Pierwszą i podstawową jest termos z gorącą herbatą i z sokiem z malin. Ciepły napój ogrzeje nasze ciało i uchroni przed zmarznięciem. Do jedzenia warto zapakować batony energetyczne, słodką czekoladę i kanapki. Nie wolno również zapomnieć o zapasowych rękawiczkach, dodatkowej parze skarpet, latarce i telefonie.

Odpowiednio ubranym i spakowanym można już ruszać, ale gdzie? Otóż to. Przed wyjazdem warto dokładnie zorganizować swoją podróż. Zapoznać się z prognozą pogody, komunikatami ratowników i poradami ekspertów. Na stronach internetowych znajdziemy propozycje szlaków górskich z dokładną rozpiską miejsc wypoczynkowych. O swojej trasie i punkcie docelowym warto powiadomić bliskich i rodzinę.

Podróż w górach jest równie piękna co wymagająca. Swoją trasę warto podzielić na etapy: od stacji turystycznej do stacji turystycznej.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...