Strach przed budową? Czy można zbudować dom z jedną firmą?

Własny dom to marzenie większości z nas. Jednocześnie sama jego budowa okazuje się jednym z najtrudniejszych życiowych doświadczeń. Dużym ułatwieniem, które pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i dodatkowych kosztów, jest możliwość wybudowania domu przy współpracy z jedną firmą, zamiast kilku osobnych ekip, zajmujących się poszczególnymi etapami prac – przekonuje nasz rozmówca z firmy PARTNER.

Polski rynek budowlany przeżywa obecnie kolejną rewolucję. W ostatnich latach odchodzi się od wznoszenia masywnych domów murowanych. Mokre technologie, które dominowały do niedawna w budownictwie mieszkalnym, zostają wypierane przez ekologiczne domy drewniane na konstrukcjach szkieletowych. Budowa takiego domu jest znacznie szybsza, tańsza i mniej kłopotliwa.

Całoroczny dom mieszkalny z drewna można wznieść w zaledwie 2 miesiące. Już sam termin realizacji takiej inwestycji wydaje się wystarczającym powodem do wyboru domu z drewna, który komfortem użytkowania w niczym nie ustępuje domom tradycyjnym. Zachęcająca jest także cena – nieporównywalnie niższa, niż w przypadku wznoszenia murowanego budynku.

Wybierz projekt  i wprowadź się za kilka tygodni

Najlepsze przedsiębiorstwa, zajmujące się budową domów drewnianych, pozwalają swoim klientom zapomnieć o większości problemów, na jakie napotyka się zwykle przy budowie. Klient może wybrać projekt domu z gotowego katalogu lub wspólnie z architektem przygotować indywidualny plan budynku. Na podstawie projektu produkowane są elementy konstrukcji domu.

Następnie prefabrykowane ściany, stropy i wiązary łączy się na działce, a konstrukcja ocieplana jest wełną mineralną. Kolejnym etapem jest montaż stolarki okiennej i drzwiowej, rozprowadzenie instalacji elektrycznej i ostateczne wykończenie ścian wewnętrznych. Prefabrykowany dom w konstrukcji szkieletowej w ciągu kilku dni doprowadzany jest do stanu surowego zamkniętego, a pełne wykończenie pod klucz zamyka się w czasie maksymalnie 8 – 10 tygodni.

Budując dom z jedną firmą nie musisz martwić się o terminowość wykonania poszczególnych etapów oraz kompetencje poszczególnych ekip budowlanych. W ramach jednej umowy zyskujesz  projekt, wykonawstwo i ciepły dom, gotowy do zamieszkania od zaraz. Bez ukrytych kosztów i niespodzianek.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 4,00 z 5)
Loading...