• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Umeblowanie sypialni – O czym musimy pamiętać

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy prawie połowę naszego życia. Powinna być zatem miejscem, w którym będziemy odpoczywać i które będzie nas uspokajać po całym dniu. Dlatego też do wyposażenia sypialni warto się przyłożyć bardziej, niż do innych pomieszczeń i zrobić to w przemyślany sposób. O czym powinniśmy pamiętać, urządzając sypialnię?

Meble i współgranie

Centralnym miejscem i meblem naszej sypialni jest oczywiście łóżko. Może być ono różnie pojmowane – niektórzy z nas potrzebują dużego, maksymalnie miękkiego łoża, a innym wystarczy materac leżący na ziemi. Choć trzeba przyznać, że to drugie rozwiązanie jest raczej rzadkością, a większość z nas spędza sen i odpoczywa na łóżkach zbudowanych z drewna. Dlatego też urządzając sypialnię należy zacząć od łóżka, bo to do niego dostosowuje się pozostałe meble sypialniane.

Oprócz łóżka bowiem w sypialni wstawia się także te meble, których używamy jako pierwsze po przebudzeniu: stolik nocny, komoda z ubraniami, toaletka. A nierzadko również mały stoliczek z krzesłami, przy których można wypić poranną kawkę czy zapalić pierwszego papierosa. Niezależnie jednak od tego, jakie konkretnie meble wybierzemy, powinny one być z tego samego zestawu lub zbudowane z tego samego rodzaju drewna, aby stanowiły harmonijną całość – ponieważ harmonia w sypialni ma zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie i odpoczynek.

Reszta wyposażenia

Powinniśmy pamiętać, że ta harmonia dotyczy nie tylko mebli, ale wystroju sypialni w ogóle. W sypialni z reguły królują kolory ciepłe: beże, odcienie bieli, brązy, czyli te same kolory, które mają drewniane meble. Nie dzieje się tak bez powodu – kolory naturalne są najbardziej przyjazne dla człowieka. Mimo to, nie powinno się malować ścian w tym samym kolorze, w którym są meble, ale raczej w takim, który będzie stanowił dla mebli harmonijne tło. Bardzo dużo pomogą również miękkie, puszyste dodatki, takie jak dodatkowe poduszki, narzuty czy dywaniki. Dzięki nim nasza sypialnia zdecydowanie zyska na przytulności i jeszcze bardziej będzie nas wprowadzać w nastrój sprzyjający odpoczynkowi i śnie. Aby umeblowanie naszej sypialni stanowiło harmonijną całość, warto sprawdzić ofertę firm, które mają całe zestawy mebli sypialnianych, jak np. firma Meble Paprocki.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...