Umeblowanie sypialni – O czym musimy pamiętać

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy prawie połowę naszego życia. Powinna być zatem miejscem, w którym będziemy odpoczywać i które będzie nas uspokajać po całym dniu. Dlatego też do wyposażenia sypialni warto się przyłożyć bardziej, niż do innych pomieszczeń i zrobić to w przemyślany sposób. O czym powinniśmy pamiętać, urządzając sypialnię?

Meble i współgranie

Centralnym miejscem i meblem naszej sypialni jest oczywiście łóżko. Może być ono różnie pojmowane – niektórzy z nas potrzebują dużego, maksymalnie miękkiego łoża, a innym wystarczy materac leżący na ziemi. Choć trzeba przyznać, że to drugie rozwiązanie jest raczej rzadkością, a większość z nas spędza sen i odpoczywa na łóżkach zbudowanych z drewna. Dlatego też urządzając sypialnię należy zacząć od łóżka, bo to do niego dostosowuje się pozostałe meble sypialniane.

Oprócz łóżka bowiem w sypialni wstawia się także te meble, których używamy jako pierwsze po przebudzeniu: stolik nocny, komoda z ubraniami, toaletka. A nierzadko również mały stoliczek z krzesłami, przy których można wypić poranną kawkę czy zapalić pierwszego papierosa. Niezależnie jednak od tego, jakie konkretnie meble wybierzemy, powinny one być z tego samego zestawu lub zbudowane z tego samego rodzaju drewna, aby stanowiły harmonijną całość – ponieważ harmonia w sypialni ma zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie i odpoczynek.

Reszta wyposażenia

Powinniśmy pamiętać, że ta harmonia dotyczy nie tylko mebli, ale wystroju sypialni w ogóle. W sypialni z reguły królują kolory ciepłe: beże, odcienie bieli, brązy, czyli te same kolory, które mają drewniane meble. Nie dzieje się tak bez powodu – kolory naturalne są najbardziej przyjazne dla człowieka. Mimo to, nie powinno się malować ścian w tym samym kolorze, w którym są meble, ale raczej w takim, który będzie stanowił dla mebli harmonijne tło. Bardzo dużo pomogą również miękkie, puszyste dodatki, takie jak dodatkowe poduszki, narzuty czy dywaniki. Dzięki nim nasza sypialnia zdecydowanie zyska na przytulności i jeszcze bardziej będzie nas wprowadzać w nastrój sprzyjający odpoczynkowi i śnie. Aby umeblowanie naszej sypialni stanowiło harmonijną całość, warto sprawdzić ofertę firm, które mają całe zestawy mebli sypialnianych, jak np. firma Meble Paprocki.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...