Czy warto inwestować w drogie zegarki?

Zegarki to gadżet, który jest lubiany przez wiele ludzi. Niektórzy z nas tylko wybiorą się na zakupy, a już idą do sklepu z zegarkami, aby wybrać kolejny model, który idealnie sprawdzi się przy specjalnych zegarkach. Tutaj pojawia się pytanie – czy warto jest inwestować w drogie zegarki? Czy taki sposób ulokowania pieniędzy ma sens?

Trzeba wiedzieć, jak kupować

Inwestycja w drogie zegarki może nam przynieść korzyści. Ale musimy wiedzieć, jak kupować. Nie wybierajmy pierwszego lepszego modelu – to na pewno nie będzie opłacalne. Za niektóre czasomierze kolekcjonerzy są skłonni zapłacić duże pieniądze. Jakie wobec tego zegarki kupować, aby na tym zyskać? Przede wszystkim zegarki z historią. Nawet niedrogi zegarek może po kilku latach zwielokrotnić swoją wartość, jeśli tylko posiada cechy szczególne, pochodzi z serii kolekcjonerskich bądź z innych powodów stajnie się istotny dla kolekcjonerów. Najbardziej opłacalne są serie limitowane.

Czy wysokie ceny gwarantują opłacalną inwestycję?

Nie zawsze kupno drogiego zegarka jest równoznaczne z poczynieniem dobrej inwestycji – komentuje nasz rozmówca ze sklepu internetowego Demus. Modne, noszone przez wszystkich zegarki, nawet jeśli mają wysoką cenę, nigdy nie przyniosą nam zysku. Zegarek wypuszczony tylko w jednym bądź kilku egzemplarzach może i zapewne będzie mieć wartość kolekcjonerską.

Kiedy pojawi się klient?

Jeśli będziemy szczęśliwymi nabywcami wartościowego modelu, nie możemy liczyć, że kupiec pojawi się od razu. Inwestowanie w zegarki może przynieść pieniądze, ale trzeba być cierpliwym. W końcu trafi się klient zainteresowany naszym egzemplarzem, a my polubimy giełdy zegarków, dzięki którym sporo zyskaliśmy. Pamiętajmy, żeby szukać znaczących egzemplarzy, a na pewno nie będziemy żałować podjętych decyzji. Stańmy się prawdziwymi miłośnikami zegarków, a wkrótce sami będziemy potrafili rozróżniać, który zegarek jest cenny, a którym nie warto zawracać sobie głowy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...