• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Wielka Czantoria – Przełęcz Kubalonka

Szlak turystyczny

Jednym z głównych szlaków turystycznych przechodzących przez Perłę Beskidów jest Główny Szlak Beskidzki im. K. Sosnowskiego. Niesamowita trasa pełna zapierających dech w piersiach widoków.

Wiślański odcinek rozpoczyna się na Wielkiej Czantorii, czyli najwyższym wzniesieniu Pasma Czantorii, a kończy na Magurce Wiślańskiej, czyli głównym grzbiecie pasma Baraniej Góry. Przemierzając szlak wędrowcy mogą obejrzeć Soszów Wielki, Stożek Wielki, Kiczory, Przełęcz Kubalonkę, Polanę Przysłop i Baranią Górę. Pokonanie trasy trwa około 9 godzin, warto zatem odpowiednio wyważyć własne umiejętności i dobrze zaplanować przebieg wędrówki.

Wycieczka rozpoczyna się od stacji PKS lub PKP Ustroń Polana. Podążając za znakami czerwonego szlaku docieramy do Polany Stokłosickiej znajdującej się na szczycie wyciągu. Na polanie rozpościera się niesamowity widok na górski krajobraz. Idąc dalej kamienną ścieżką dochodzimy na szczyt Wielkiej Czantorii, na którym mieści się czeski punkt widokowy. Wejście na wierzę jest płatne, jednak warte swojej ceny. Schodząc z Czantorii kierujemy się w stronę Stożka Wielkiego. Wychodząc z lasu trafiamy na ogromną polanę, z której również rozchodzi się fantastyczny widok. Idąc dalej cały czas w dół stromym szlakiem docieramy do pierwszej Stacji Turystycznej.

Na tym zakończymy opis trasy Wielka Czantoria – Przełęcz Kubalonka, gdyż nie chcemy zepsuć Państwu wycieczki zdradzając jej wszystkich sekretów.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...