• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kominek – sposób na ciepły wieczór

Są rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody: męska elegancja, czytanie książek i… siedzenie przy kominku. Choć kominki są w coraz większej ilości domów, to nadal są czymś z pogranicza luksusu. Choć wcale nie muszą być drogie, a ich zalety są warte każdej wydanej złotówki. Co oferują kominki i dlaczego są tak pożądane?

Ciepły wieczór

Myśląc o kominku, spora część z nas pomyśli o miłym, spokojnym wieczorze z kocykiem, herbatą i książką w ręce. A to wszystko przy miłym cieple i dźwięku trzaskającego w nim drewna. Bo w rzeczy samej, nie ma nic przyjemniejszego, niż w jesienny lub zimowy wieczór, gdy za oknem hula deszcz lub mróz, siedzieć przy takim kominku w ciepłym ubraniu. To właśnie na tym polega luksus posiadania kominka. I na tym, że już samo patrzenie na żarzące się drewno, jego zapach i kolory bardzo uspokajają i kojarzą się z bezpieczeństwem, naturą i spokojem; jest to doskonała ucieczka od codziennego pośpiechu.

Warto jednak wiedzieć, że ciepło z kominka nie jest tym samym ciepłem, które dają grzejniki. Jest ono o wiele bardziej przyjazne i przyjemne. Siedząc przed kominkiem, rozgrzejemy się o wiele szybciej i lepiej, niż włączając kaloryfery czy grzejniki nawet na najwyższą temperaturę.

Nie tylko atmosfera

Kominki to jednak nie tylko przyjemna atmosfera i kultywowanie idei ogniska domowego. Mogą one być też źródłem ciepła dla całego domu. Aby można było tak zrobić, należy zastosować w domu odpowiednią technologię i połączyć ją z kominkiem. Jakie mamy możliwości?

Kominki z płaszczem wodnym – łączą się z systemem centralnego ogrzewania i są alternatywą dla kotła grzewczego. Poza połączeniem przyjemności i wydajności, takie rozwiązanie ma jeszcze jedną, dużą zaletę: drewno do palenia w kominku jest tanie. Trzeba jednak pamiętać, że musi być on zainstalowany ściśle z zasadami – w przeciwnym wypadku może być niebezpieczny ze względu na ciśnienie i temperaturę ogrzewanej wody.

Kominki z dystrybucją gorącego powietrza (DGP) – w takim systemie medium grzewczym jest gorące powietrze, które po ogrzaniu rozprowadzane jest po pomieszczeniach. Jego ogrzanie dokonuje się we wkładzie kominka. Koszty instalacji i dalszej eksploatacji są oczywiście zależne od wielkości pomieszczenia i innych jego parametrów, są jednak nadal bardzo atrakcyjne.

Którykolwiek rodzaj kominka byśmy nie wybrali – warto kupować je u sprawdzonych producentów, takich jak np. firma Lechma.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...