• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak dobrać buty do garnituru?

Buty do garnituru stanowią integralną część stroju zakładanego na formalne okazje. Biznesowe spotkanie, ważne, rodzinne uroczystości, wyjątkowa kolacja – w takich chwilach chcemy wyglądać dobrze. Jak dobrać odpowiednie buty i dodać stylizacji niepowtarzalnego charakteru? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakimi zasadami się kierować, aby prezentować się bez zarzutu!

Odpowiedni model obuwia

Dobrze skrojone, wygodne buty w dużej mierze wpływają na nasze samopoczucie. Zwłaszcza, kiedy w formalnym stroju spędzamy cały dzień i chcemy nienagannie się prezentować oraz dobrze się czuć. Najbardziej kultowym rodzajem eleganckiego obuwia są oxfordy. Ich historia sięga XVIII wieku! Nazywane są również wiedenkami. Mają bardzo minimalistyczny wygląd. Ich cechą charakterystyczną jest nakładany, okrągły nosek oraz zamknięta przyszwa. Zwykle nie posiadają żadnych zdobień. Mają smukłe, wąskie kopyto, a typowym kolorem dla oxfordów jest czerń.

Bardzo znanym rodzajem obuwia do garnituru są również derby, inaczej angielki. Są nieco mniej formalne, ale równie gustowne. Cechują się otwartą przyszwą, często też nie mają nakładanych nosków. Występują w wielu kolorach, w tym w brązie i granacie. Są mniej smukłe i mają cięższy wygląd, dlatego pasują nie tylko do garnituru, ale i do jeansów czy sztruksów.

Do mniej powszechnych modeli należą monki (zapinane na jedną lub dwie klamry) oraz lotniki (wykonane z jednego kawałka skóry, mają tylko jeden szew). Sprawdźmy, w jakich butach czujemy się najlepiej i które z nich pasują do uroczystości, na jaką się wybieramy – dodaje nasz ekspert ze sklepu internetowego Scarpe-Esclusive, zajmującego się sprzedażą włoskich butów skórzanych.

Kolor butów a kolor garnituru

Ogromne znaczenie poza modelem obuwia ma również kolor butów do garnituru. Aby nie popełnić faux pas, warto poznać kilka zasad łączenia kolorów. W przypadku czarnego garnituru nie mamy zbyt dużego wyboru. Tutaj sprawdzą się wyłącznie czarne buty. Zdecydowanie większe pole do popisu daje granatowy garnitur. Możemy do niego założyć nie tylko czarne obuwie, ale również brązowe czy nawet burgundowe. Co ważne, kolor obuwia będzie wpływał na stopień formalności stroju. Miejmy to na uwadze!

Jakie buty nałożyć do szarego garnituru? Takie same, jak do garnituru granatowego. Pamiętajmy jednak, że szary strój nie nadaje się na każdą okazję. Jest elegancki, ale mniej oficjalny. Z kolei grafitowy garnitur najlepiej łączy się z czarnym, względnie burgundowym obuwiem. Do garnituru brązowego zaś ubierajmy wyłącznie brązowe lub czerwonobrązowe buty.

Pamiętając o tych wskazówkach, zawsze będziemy wyglądać nie tylko dobrze, ale i stosownie do okazji!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnio: 4,50 z 5)
Loading...