• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Najlepsze butelki dla niemowląt. Przegląd ofertowy

Najlepsze butelki dla niemowląt. Przegląd ofertowy

 

Wybór butelki dla dziecka – zwłaszcza pierwszego – nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim należy uwzględnić kilka ważnych kwestii – w tym to, czy butelka będzie służyła do karmienia odciąganym mlekiem matki, czy mlekiem modyfikowanym. Zupełnie inna butelka będzie także przeznaczona do pierwszych mieszanek z kaszkami. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert dostępnych na rynku?

 

Pierwsza butelka – jaka powinna być?

 

Wybór pierwszej butelki dla niemowlaka może sprawić wiele problemów, zwłaszcza rodzicom, którzy po raz pierwszy spodziewają się potomka. Na rynku dostępnych jest wiele różnych ofert. Jednak jak się okazuje, nie każda butelka sprawdzi się jako pierwsza. Na co zwrócić największą uwagę podczas wyborów? Przede wszystkim na kształt butelki i samego smoczka. Współcześnie producenci proponują smoczki do butelek, które swoim wyglądem i kształtem przypominają pierś matki. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy dziecko wciąż jest na naturalnym pokarmie, a butelką jest dokarmiane. Pierwsze butelki są zazwyczaj znacznie mniejsze, niż wszystkie te, które przeznaczone są dla dzieci kilkumiesięcznych. Dodatkowo powinny one mieć miarki z boku – dzięki temu rodzicom jest znacznie łatwiej przyrządzić mleko dla malucha.

System antykolkowy w butelce – czy jest konieczny?

Większość maluchów ma problem z kolkami. W pewnym stopniu można go wyeliminować lub zminimalizować za pomocą specjalnej butelki. Producenci proponują butelki, które uniemożliwiają dostanie się do pokarmu powietrza, a to chroni brzuszek niemowlaka. Co więcej, tego typu modele butelek nie jest wcale droższe niż pozostałe rozwiązania dostępne na rynku. Warto zatem zdecydować się na tego typu produkt.

Butelka z wymiennymi smoczkami do karmienia

Wielu znanych producentów oferuje butelki, które mają zmienne smoczki – dopasowane idealnie do wieku dziecka. Inny smoczek jest stosowany do 2 miesiąca życia, inny, kiedy maluch ma 3 miesiące i tak dalej. Co miesiąc smoczek powinien być wymieniany na nowy – dopasowany do możliwości ssących dziecka. Jest to świetny pomysł, ponieważ tak naprawdę wystarczy zakup jednej butelki i następnie inwestycja w same smoczki.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru butelki dla niemowlaka?

Który z modeli dostępnych na rynku będzie najlepszy dla malucha? Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jest to:

  • materiał, z którego wykonano produkt,
  • wytrzymałość,
  • otrzymane certyfikaty i atesty.

Jak podkreśla pracownik z firmy Elhand Sp. z o.o.:

W przypadku wyboru pierwszej butelki dla niemowlaka nie warto decydować się na średniej jakości produkty. Wiele sklepów proponuje bardzo dobre marki, wśród których można wymienić między innymi BIBI, LOVI, NUK czy Philips Avent.

Butelka do karmienia dla niemowlaka powinna być dopasowana także do oczekiwań samego malucha. Bardzo często zdarza się, że to, co dla jednego dziecka jest rozwiązaniem idealnym, dla drugiego wcale nie musi być właściwym wyborem.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...