• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak siać nasiona papryki?

Papryka to popularne warzywo o niezliczonych odmianach. Uwielbiamy zarówno te ostre, jak i słodkie. Jemy je na surowo, w postaci sosów, dodajemy mieloną paprykę jako przyprawę. Wiele osób samodzielnie uprawia paprykę z bardzo dobrym rezultatem. Jak wysiewać nasiona papryki, aby cieszyć się jej smakowitym plonem? Oto wszystko, co warto wiedzieć o sianiu papryki.  

W jakich warunkach rośnie papryka?

Zanim przejdziemy do wysiewu nasion papryki, warto przypomnieć, w jakich warunkach warzywo to radzi sobie najlepiej. Papryka uwielbia słońce i ciepło. Przed siewem należy jej znaleźć maksymalnie nasłonecznione stanowisko, takie, na którym słońce jest mocne i długo obecne. Najlepsze będzie to od strony południowej. Niedostatek ciepła i promieni słonecznych może sprawić, że roślina, choć wykiełkuje i wzrośnie, nie zakwitnie albo plon będzie znacznie poniżej oczekiwań. Temperatura powinna przekraczać 18-22 stopnie Celsjusza.

Kiedy siać nasiona papryki i co dalej?

Aby papryka jak najdłużej mogła korzystać z promieni słonecznych, należy siać ją w pierwszych trzech tygodnia marca. Nasionka umieszczamy w ziemi w doniczkach albo skrzynkach. Można rozrzucić ziarna i przysypać je ziemią albo umieszczać je w regularnie rozmieszczonych otworach nie głębszych niż 1 centymetr. Tak wysiany materiał powinien trafić na najbardziej słoneczny parapet w domu. Kiełkowanie możemy zaobserwować już po około tygodniu.

Jeśli przegapisz termin siania nasion papryki, nic straconego! Można przyspieszyć ich kiełkowanie, aby nadrobiły stratę i w pełni nacieszyły się słońcem. Wystarczy umieścić je w wodzie na 2-3 dni. Dzięki temu papryka wykiełkuje w od 2 do 4 dni. Zyskujesz więc około tygodnia!

Gdy papryka wykiełkuje, pojawią się liścienie oraz liść właściwy, rośliny – o ile nie były siane w osobnych doniczkach – można pikować. Aby właściwe ukorzenienie papryki było możliwe, przydadzą się doniczki o średnicy co najmniej 6 centymetrów – mówi specjalistka ze sklepu nasiennego Polan.

W domowych warunkach nasiona papryki zmieniają się w zielone młode rośliny i stopniowo stają się gotowe do sadzenia do gruntu. Moment ten przychodzi w drugiej połowie maja, po ostatnich majowych przymrozkach. Papryka jest jednak na tyle ciepłolubna, że nie można nagle eksponować jej na polski klimat. Około 10 dni przed terminem wysadzania zaczyna się tzw. hartowanie. Polega ono na wynoszeniu doniczek z sadzonkami na balkon lub pod dom, tak aby rośliny stopniowo zaznajomiły się z nowymi warunkami. Trzeba jednak uważać, aby nie hartować papryki w wyjątkowo chłodne dni, bo może to dać opłakany efekt.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...