• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Charakterystyka firan żakardowych

Firany to ważny element wystroju naszych wnętrz. Nie tylko ozdabiają okna, ale również zapewniają prywatność. Wybierając firanki do naszego wnętrza, poza ich kolorem i wzorem, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Firany żakardowe to idealny wybór przede wszystkim ze względu na trwałość. Czym charakteryzują się te firany i jakie są ich zalety?

Cechy firan żakardowych

Firany żakardowe wykonane są z żakardu, czyli materiału, który powstaje głównie z poliestrowych nici. Może być również wzbogacany o włókna bawełny. Żakardowe firany bardzo dobrze przepuszczają jak i rozpraszają światło słoneczne, co sprawia, że nadają się idealnie do mało nasłonecznionych wnętrz. Firany żakardowe różnią się między sobą składem oraz grubością oczek, co powoduje, że dobrze dobrana firanka może być wykorzystana praktycznie w każdym pomieszczeniu. W większości przypadków firany te są dość grube, wiec idealnie nadawać mogą się na parter. Firany żakardowe mogą mieć klasyczne delikatne wzory, jak i mocno fantazyjne. Możemy znaleźć je również w nowoczesnej formie. Duży wybór wzorów, często ręcznie malowanych, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nasze okna są małe, wybierzmy firany żakardowe ze wzorem, co powiększy optycznie okno. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie wymagają prasowania oraz są łatwe w układaniu. Możemy je kupić na metry lub skorzystać z usługi szycia i indywidualnie dopasować ich wzór i rozmiar do naszych potrzeb.

Jak dbać o firany żakardowe?

Zła pielęgnacja firan żakardowych może doprowadzić do jej szybkiego zniszczenia, dlatego musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najlepiej prać je w pralce w niskiej temperaturze – do 30 stopni na małych obrotach. Po praniu i lekkim odwirowaniu wystarczy zawiesić wilgotną firanę na karniszu. Materiał sam wyprostuje się pod własnym ciężarem. Wyprane firany najlepiej suszyć w pomieszczeniu. Nie powinniśmy suszyć ich na słońcu.

Firany żakardowe możemy prać również ręcznie, pamiętając o niskiej temperaturze wody. Podczas ręcznego zapierania plam nie powinniśmy mocno pocierać tkaniną, aby nie zniszczyć materiału. Pamiętajmy, aby do prania firan z żakardowymi wzorami nie używać silnych środków piorących – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem ze sklepu Polontex, jednego z największych polskich producentów firan, zasłon i innych dodatków do wystroju wnętrz.

Firanki żakardowe mają również tę właściwość, że nie szarzeją, nie tracą fasonu oraz są wytrzymałe. Niestety są bardziej podatne na kurz, przez co musimy prać je częściej niż inne firany.  

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...