• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Dlaczego warto używać żelazka ze stopą teflonową?

Wybór żelazka, czy to do celów przemysłowych, czy na potrzeby codziennego użytkowania, to niezwykle istotna kwestia. To bowiem parametry i konstrukcja wybranego urządzenia zadecydują o efektywności i dokładności prasowania. Istotną rolę odgrywa tu rodzaj stopy. Dlaczego tak dużą popularnością cieszą się dzisiaj stopy teflonowe i jakie są ich zastosowania?

Stopy teflonowe do żelazek – właściwości i zalety

Stopa żelazka, czyli fragment urządzenia mający bezpośredni kontakt z prasowanym materiałem, ma wpływ na przebieg prasowania pod względem wygody, efektów oraz bezpieczeństwa całego procesu. Decyduje również o możliwościach i warunkach eksploatacji danego sprzętu. Na rynku dostępne są różne rozwiązania technologiczne w tym zakresie, jednak do najpopularniejszych bez wątpienia należą stopy teflonowe. Dlaczego warto się zdecydować właśnie na takie stopy do żelazka? Do ich zalet należy:

  • Łatwe prasowanie – teflonowa powłoka zapewnia bardzo dobry poślizg i pozwala na płynny ruch żelazka, które dzięki temu miękko i z lekkością przesuwa się po tkaninie, znacznie usprawniając proces prasowania.
  • Ochrona tkanin – teflon nie przywiera do prasowanego materiału i dzięki temu zapobiega jego uszkodzeniu na skutek przypalenia czy też wyświecenia.
  • Bezpieczne użytkowanie – dzięki zastosowaniu teflonu stopa grzejna żelazka jest odpowiednio chroniona, a para generowana przez urządzenie rozprowadzana jest równomiernie. Możliwe jest też zachowanie stosunkowo niskiej temperatury przy produkcji suchej pary. Dodatkowe wyposażenie i akcesoria, takie jak specjalne silikonowe uszczelnienia, zapobiegają oparzeniom.

Warto przy tym zaznaczyć, iż stopy teflonowe wymagają profesjonalnego, uważnego użytkowania, odpowiedniego przechowywania oraz regularnej konserwacji, by zapobiec powstawaniu zarysowań na ich powierzchni.

Zastosowanie żelazek ze stopą teflonową

Liczne zalety teflonowych stóp do żelazek sprawiają, że technologia ta posiada wiele zastosowań. Obecnie teflonowe powłoki wykorzystuje się nie tylko w żelazkach przeznaczonych do użytku codziennego. To również chętnie stosowane rozwiązanie w szeroko pojętym przemyśle.

Żelazka przemysłowe wyposażone w te stopy pozwalają na zwiększenie efektywności i poprawę jakości prasowania różnego rodzaju tkanin. – Mówi przedstawiciel hurtowni OMB Group w Łodzi, oferującej kompleksowe wyposażenie szwalni. – To zatem idealny wybór do szwalni, pracowni projektowych, domów mody, outletów, salonów odzieżowych i wielu innych firm specjalizujących się w branży odzieżowej oraz tekstylnej.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...