• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kiedy warto umówić się na wizytę do ginekologa?

Wiele kobiet obawia się wizyt u ginekologa i odkłada je aż do chwili, kiedy potrzebują antykoncepcji lub zajdą w ciążę. Tymczasem pierwszy dobry moment na odwiedzenie gabinetu ginekologicznego jest znacznie wcześniej. Dowiedz się, kiedy i po co warto udać się do ginekologa lub zapisać do niego swoją córkę. Zadbaj o swoje zdrowie, nie daj się poważnym chorobom układu rodnego!

Kiedy pierwsza wizyta u ginekologa?

Chociaż pacjentki stawiają się u ginekologa dopiero wtedy, gdy zacznie dziać się coś niepokojącego (brak miesiączki do 16. roku życia, nieregularne i bolesne krwawienia, rozchwianie hormonalne, infekcje), to warto wybrać się z córką do ginekologa przed rozpoczęciem przez nią współżycia, a nawet przed pierwszą miesiączką.

Podczas takiej pierwszej wizyty dziewczynka będzie miała okazję oswoić się z gabinetem, przekonać się, że ginekolog nie gryzie, a także zadać mu wiele pytań i uzyskać informacje na tematy, o których rodzice często krępują się rozmawiać – mówi specjalista z przychodni High-Med. – Warto, aby specjalista przedstawił dziewczynce, na czym polega cykl menstruacyjny i czego może się spodziewać, a także z jakimi problemami powinna się zgłosić na wizytę.

Kolejnym ważnym momentem i dobrą okazją do pierwszej wizyty u ginekologa jest rozpoczęcie współżycia. Lekarz powinien przedstawić pacjentce zasady bezpiecznego życia seksualnego, zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową, przedstawić dostępne formy antykoncepcji, ich skuteczność oraz potencjalne skutki uboczne.

Z czym możesz przyjść do ginekologa?

Częstotliwość wizyt w gabinecie ginekologicznym wzrasta po zajściu w ciążę. Terminarz badań oraz troska o rozwijające się dziecko sprawiają, że kobiety sumiennie monitorują swój stan. Warto jednak pomyśleć o przebiegu ciąży wcześniej i odwiedzić specjalistę jeszcze przed staraniami o potomka.

Podczas takiej wizyty lekarz podpowie, kiedy szansa na zapłodnienie jest największa, zaleci suplementację wspierającą starania i opowie, jak zmienia się ciało w ciąży, a także jak wygląda opieka medyczna nad ciężarną.

Do ginekologa warto się wybrać także wówczas, gdy pomimo miesięcy starań nie dochodzi do poczęcia. Wówczas lekarz zleci badania płodności u obojga partnerów.

Do ginekologa warto wybrać się też „bez okazji” – aby wykonać badania, szczególnie cytologię, która umożliwia wczesne wykrycie zmian w nabłonku szyjki macicy. Zmiany te mogą zwiastować rozwój raka szyjki macicy, który wciąż, mimo licznych programów profilaktycznych, zalicza się do jednych z najbardziej śmiercionośnych nowotworów u kobiet.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...