• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Idealne kapcie dziecięce. Przegląd dostępnych rozwiązań

Dobrze dobrane kapcie dziecięce sprawią, że maluch z przyjemnością będzie je nosił czy to w domu, czy w przedszkolu. Wybierając obuwie spośród dostępnych na rynku rozwiązań, musimy brać pod uwagę to, że przebywające w przedszkolu dziecko, spędza w kapciach kilka godzin. Liczy się więc nie tylko ich wygląd i podążanie za najnowszymi trendami, ale przede wszystkim wygoda i zdrowie małych stópek.

Wsuwane, sznurowane lub z zapięciem

Zdaniem wielu lekarzy i fizjoterapeutów, dzieci powinny chodzić w samych skarpetkach, aż do ukończenia trzeciego roku życia. Dzięki temu stopa dziecka prawidłowo się kształtuje. Rzeczywistość jest taka, że nie zawsze są warunki do tego, aby dziecko chodziło boso. Dlatego należy postawić na to, aby kapcie zapewniały prawidłowy rozwój stóp, a nawet go wspomagały. Nie mogą one stwarzać trudności w chodzeniu, deformować stopy. Powinny zapewniać dobrą przyczepność do podłoża, ale przy tym mieć miękką i elastyczną podeszwę, która w pełni dostosuje się do ruchów stopy. Najlepiej aby zginała się ona na 1/3 wysokości, licząc od paluszków i wyginała w każdą stronę.

Przy wyborze kapci dla naszej pociechy zwróćmy uwagę na to, czy dziecko jest w stanie samo je włożyć i zdjąć. Mniejsze dzieci lepiej poradzą sobie z kapciami wsuwanymi lub takimi, które zapinane są na rzep lub prosty zatrzask. Starszaki docenią buty sznurowane, w których poczują się bardziej dorośle.

Znaczenie ma również materiał. Musi pochłaniać pot, a całe kapcie powinny być lekkie i ułatwiać chodzenie. Do wyboru mamy kapcie pełne lub otwarte. Niezależnie od wyboru modelu, powinny mieć wkładkę wykonaną z naturalnych materiałów, np. z naturalnej skóry połączonej z elastyczną pianką, zawierającą węgiel aktywny. Skóra będzie absorbowała nadmiar wilgoci, a węgiel aktywny pochłonie nieprzyjemne zapachy, zapewniając stopie uczucie świeżości.

Kolorowy zawrót głowy

Obuwie dziecięce ma być przede wszystkim zdrowe i bezpieczne. Ale ważne jest także to, aby kapcie podobały się naszym dzieciom. Jak inaczej przekonać je do noszenia kapci, jeśli nie fundując im model z nadrukiem z lubianą postacią z bajki, w modny wzór czy w ulubionym kolorze. Jeśli nie chcemy tracić czasu na poszukiwania w sklepach stacjonarnych i nadwyrężać cierpliwości naszych pociech, możemy skorzystać z oferty sklepów on-line. Jak podpowiada nam ekspert z firmy Zetpol, która jest polskim producentem obuwia dziecięcego:

­Kupując kapcie w sklepie internetowym, warto korzystać z tabel rozmiarów, w których zdefiniowane są rozmiary, odpowiadające długości wkładki. Dokładny pomiar stopy dziecka wykonamy obrysowując ją na kartce i mierząc odległość między najbardziej wystającymi punktami. To przy okazji może być dobra zabawa dla malucha.

Otrzymaną długość wkładki dopasowujemy do odpowiedniej wartości w tabeli. Warto trzymać się zasady zachowania pomiędzy przednią krawędzią buta, a najdłuższym palcem dziecka odstępu przynajmniej 6 mm, ale nie więcej niż 10, aby buciki nie spadały.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...