• Superkobieta jest taka jak Ty

  Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

 • Jesteśmy blisko kobiet

  Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Rola zabawek w rozwoju dziecka

Zabawki nie tylko umilają dziecku czas, ale też uczą go wielu nowych rzeczy. Większość produktów projektowanych z myślą o najmłodszych ma na celu dostarczać rozrywkę, a także wiedzę o świecie. Opieka nad lalką uczy odpowiedzialności, zaś budowanie z klocków rozwija wyobraźnię i małą motorykę. Dowiedz się, dlaczego zabawki są tak ważne w rozwoju dziecka.

Nie umieją jeszcze korzystać z encyklopedii, słowników ani wyszukiwarek. Dzieci wiedzę o świecie czerpią od rodziców. Uczą się poprzez naśladowanie i zabawę. Dlatego tak ważne jest stworzenie im przestrzeni, która będzie sprzyjała rozwojowi kreatywności. Zabawki są nierozerwalnie związane z beztroskim czasem dzieciństwa, a ich rola nie ogranicza się wyłącznie do zabijania nudy.

Jak wybierać zabawki dla dziecka?

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poszerzanie horyzontów młodego człowieka. Spragniony nowych przygód, ciekawy świata i głodny kolejnych wyzwań, maluch potrzebuje zabawek. Ważne jest, aby dopasować je do wieku i umiejętności dziecka. To gwarancja tego, że dziecko zainteresuje się tematyką i samo chętnie będzie sięgało po pomoce edukacyjnie. Wbrew pozorom dla malucha wszystko może okazać się interesujące — pluszaki, klocki, lalki, pojazdy, grzechotki, huśtawki czy maty edukacyjne i wiele innych, niepozornych, akcesoriów.

Pamiętaj jednak, aby podczas zabawy ograniczyć ilość bodźców. Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze koncentrować uwagi, lepiej zrezygnować z zabawek, które grają, świecą, poruszają się i hałasują. W kwestii bezpieczeństwa zwróć też uwagę na to, czy zabawka ma certyfikat CE i czy nie zawiera małych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez dziecko.

Pozytywny wpływ zabawek na dziecko

Dziecko, które bawi się samo, z rodzeństwem czy z rodzicami, spędza czas tak, jak najbardziej lubi. Jest bezpieczne i radosne, a to z kolei pozytywnie wpływa na jego koncentrację. Odpowiednio dobrane zabawki, np. ze sklepu Plan B — Jarosław Karczmarzyk, które są solidnie wykonane, estetyczne oraz dopasowane do wieku użytkownika, dostarczają nie tylko rozrywkę, ale też sporą dawkę wiedzy. To produkty, które:

 • rozwijają wyobraźnię i kreatywność,
 • zachęcają do aktywności i interakcji,
 • stymulują rozwój mowy, ćwiczenia małej i dużej motoryki,
 • uwrażliwiają na potrzeby innych,
 • sprzyjają nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z rówieśnikami,
 • uczą samodzielności,
 • rozwijają umiejętność logicznego myślenia, analizowania, przewidywania,
 • uczą troskliwości i opiekuńczości.

Zabawki to pierwsze pomoce dydaktyczne, które możesz sprawić nawet kilkumiesięcznemu dziecku. Twój maluch może zdobywać cenną wiedzę o otaczającym go świecie jeszcze zanim usiądzie, zrobi pierwszy krok czy zacznie mówić. Ułatw mu start, kupując odpowiednie zabawki.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...