• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak zrobić dobry manicure?

Zabieg manicure

Manicure to popularny zabieg, który umożliwia zadbać zarówno o względy estetyczne, jak i higieniczne paznokci u kobiet i u mężczyzn. Obecnie panie mają do wyboru m.in. manicure klasyczny, odżywczy manicure japoński oraz trwałe stylizacje typu manicure hybrydowy z różnymi zdobieniami. Coraz częściej w ofertach salonów można znaleźć także manicure męski, z którego chętnie korzystają panowie. Jak przeprowadzić zabieg poprawnie?

Jak dobrze zrobić manicure klasyczny lub hybrydowy?

Aby dobrze wykonać manicure, należy przede wszystkim odpowiednio przygotować paznokcie. Zarówno w manicure klasycznym, jak i w hybrydowym, na początku należy dokładnie zmyć stary lakier oraz skrócić paznokcie przy pomocy szklanego pilnika. Po nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu, warto wygładzić ich płytkę specjalną polerką. Kolejnym etapem w manicure jest wycięcie skórek, co najlepiej zrobić po wcześniejszym posmarowaniu ich płynem zmiękczającym, a następnie odsunąć delikatnie drewnianym patyczkiem i nadmiar usunąć cążkami. Jeśli każdy z tych etapów będzie przeprowadzony poprawnie, to w przypadku manicure klasycznego wystarczy już tylko pomalować paznokcie lakierem (można zastosować bazę na początku, a na koniec top) lub w przypadku manicure hybrydowego przeprowadzić stosowną mu procedurę.

Dobry manicure hybrydowy wykonywany jest profesjonalnymi preparatami, a także przez osobę, która ma wiedzę, jak wykonać go właściwie. Aby był trwały i ładny m.in. należy pamiętać o nałożeniu lakierem cienkich warstw, a także utwardzaniu ich w lampie UV lub LED przez stosowną ilość czasu – podkreśla specjalista z salonu urody THALGO DAY SPA & SALON z Warszawy.

Na co jeszcze zwracać uwagę, aby dobrze wykonać manicure?

Chociaż manicure to z pozoru prosta czynność, warto podkreślić, że oprócz wiedzy, wymaga także staranności i cierpliwości. Osoby, które wykonują go samodzielnie w domu, a nie w salonie, muszą być świadome, że jego wykonanie zajmie znacznie więcej czasu niż podczas wykonywania przez profesjonalistę. Ponadto, należy zwrócić uwagę na stosowane preparaty – w salonach używa się lakierów oraz innych preparatów z najwyższej półki, dlatego decydując się na zabieg u profesjonalistów ma się pewność, że będzie on trwalszy niż ten wykonany samodzielnie, preparatami z drogerii. Dodatkowo, aby manicure był dobrze wykonany, trzeba pamiętać, że należy posiadać odpowiednie akcesoria do paznokci. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie manicure krok po kroku, bez pominięcia żadnego z nich. Warto także pamiętać, aby bez względu na to, czy będzie to manicure klasyczny, hybrydowy, tytanowy bądź inny, na koniec zadbać o pielęgnację paznokci oraz dłoni i zastosować np. oliwkę do paznokci oraz krem do rąk.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...