• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Wybielanie zębów sposobem na ładny uśmiech  

Pod wypływem różnych czynników, takich jak picie kawy, palenie papierosów czy niewłaściwa pielęgnacja, nasze zęby tracą biel. Możemy jednak przywrócić ich blask za pomocą wybielania. Dzięki zadbanym i białym zębom nasz uśmiech będzie wyglądał bardziej promiennie. Jakie są najpopularniejsze sposoby na wybielenie zębów, na co zwrócić uwagę i którą metodę wybrać?

W wybielaniu zębów najważniejszy jest wybór profesjonalisty. Lepiej nie wykonywać tego zabiegu samemu – możemy uszkodzić szkliwo lub nabawić się nadwrażliwości czy podrażnień dziąseł. Lekarz stomatolog wybierze najlepszą metodę i wykona zabieg w sposób profesjonalny. Jakie możliwości może nam zaproponować dentysta?

Wybielanie zębów za pomocą lampy

Zabiegiem, który możemy wykonać w gabinecie dentystycznym jest wybielanie zębów lampą. Lekarz nakłada na zęby nakładki wypełnione żelem wybielającym, następnie naświetla je za pomocą specjalnej lampy. Dzięki połączeniu żelu i aktywacją światłem czasem wystarczy tylko jeden zabieg by cieszyć się białymi zębami. Zabieg ten usuwa również bardzo mocne przebarwienia, a efekt utrzymuje się nawet do trzech lat. Nie należy jednak powtarzać tego zabiegu częściej niż raz w roku. Koszt takiego zabiegu waha się od 400 do nawet 3000 złotych.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Możemy również wybielić zęby za pomocą nakładek na zęby wypełnionych wybielającym żelem. Stosuje się je samodzielnie w domu, jednak ważne, by przed kuracją odwiedzić stomatologa – na podstawie wycisku protetyk przygotuje idealnie dopasowane do naszych zębów nakładki oraz dobierze odpowiednie stężenie żelu wybielającego, w zależności od kondycji naszych zębów i dziąseł. Dzięki dopasowaniu nakładek wybielanie będzie bardziej równomierne. Nakładki stosujemy ściśle według zaleceń lekarza. Powolne wybielanie w mniejszym stopniu naraża zęby na nadwrażliwość oraz jest tańsze – koszty wahają się od 500 do 1000 złotych.

Wybielanie zębów – przed i po zabiegu

Przed zabiegiem warto usunąć u stomatologa powierzchowne przebarwienia i naleciałości, takie jak na przykład kamień nazębny czy inne osady. Efekty widać najlepiej na dobrze oczyszczonym szkliwie, poddanym zabiegom usuwania kamienia i piaskowania. Po zabiegu warto poddać się zabiegowi lakierowania fluorem – dzięki temu zminimalizowany zostanie efekt nadwrażliwości.

Należy pamiętać, aby po zabiegu wybielania zębów przez dwa tygodnie stosować tak zwaną białą dietę – czyli unikać produktów, które mogą zabarwić szkliwo – dodaje stomatolog z gabinetu dentystycznego Proper Dent Nie powinniśmy pić kawy, czarnej herbaty, czerwonego wina, niektórych zielonych roślin, a nawet barwiących przypraw. Tylko dzięki temu nasz biały uśmiech będzie zachwycał na dłużej.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...