• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Dlaczego warto uczęszczać do szkoły rodzenia?

Ciąża, poród i połóg to wyjątkowy czas w życiu kobiety i jej partnera. Warto się do niego przygotować uczęszczając na zajęcia prowadzone przez położną w szkole rodzenia. Uzyskamy tam nie tylko podstawowe informacje dotyczące samego porodu, ale również pielęgnacji noworodka, karmienia piersią oraz aspektów związanych z powrotem do pełnej sprawności.

W jaki sposób przygotować się do porodu, kiedy mieć pewność, że to już i co ze sobą zabrać? W jaki sposób pielęgnować noworodka, czy istnieje dieta kobiety karmiącej i czy każdy niepokojący objaw powinniśmy konsultować z lekarzem? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź w szkole rodzenia. Dlaczego warto uczęszczać na zajęcia opowie położna prowadząca szkolenia w Naszej Klinice z Ożarowa Mazowieckiego.

Co daje uczestnictwo w szkole rodzenia?

Uczestnictwo w szkole rodzenia to nie tylko ćwiczenia prawidłowego oddechu podczas akcji porodowej. Oczywiście jest to bardzo ważny aspekt, jednak na zajęciach przedstawiana jest bardzo szeroka wiedza dotycząca przebiegu samego porodu, począwszy od rozpoczęcia akcji porodowej.

Cykl obejmuje pięć spotkań, każde z nich trwa około 2,5-3h, co daje 15 godzin wykładów i ćwiczeń. W tym czasie możemy zdobyć naprawdę dużą wiedzę potrzebną do przyjęcia nowego członka rodziny.

Poród i połóg mogą być szybkie i zupełnie bezproblemowe, jednak warto wiedzieć, że mogą zdarzyć się powikłania lub inne niespodziewane sytuacje. W sytuacjach niepewnych lub kryzysowych powinniśmy wiedzieć co robić i gdzie szukać pomocy. Mogą nas zaniepokoić sytuacje zupełnie naturalne, takie jak odchody połogowe czy żółtaczka fizjologiczna niemowlęcia – są one jednak zupełnie normalne i zazwyczaj nie wymagają interwencji lekarskiej. Dzięki uczestnictwu w szkole rodzenia będziemy mieli pewność, kiedy należy skonsultować się z lekarzem, a kiedy wystarczy po prostu przeczekać.

Jakie tematy poruszane są w szkole rodzenia?

Przede wszystkim podczas zajęć w szkole rodzenia dowiemy się, w jaki sposób przebiega ciąża na poszczególnych etapach i kiedy rozpoznać rozpoczęcie akcji porodowej. Ważne jest również to, co należy zabrać ze sobą do szpitala. Dobrze jest, kiedy w zajęciach uczestniczą obydwaj rodzice – ojciec dziecka również powinien być przygotowany na niespodziewane sytuacje.

Kolejnym poruszanym tematem jest przebieg połogu. U każdej kobiety może on być inny, dlatego warto poznać różne aspekty. Istotna jest również kwestia pielęgnacji noworodka, na przykład jego kąpieli czy sposobu karmienia. Choć każdy przypadek może być inny, wiedza nabyta podczas zajęć w szkole rodzenia z pewnością pomoże nam odnaleźć się w tej niecodziennej sytuacji.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...