• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak wybrać ginekologa do prowadzenia ciąży?

Test ciążowy potwierdził twój odmienny stan? A może byłaś już u lekarza i jesteś w 100 procentach pewna, że życie twojej rodziny za kilka miesięcy zupełnie się zmieni? Gratulacje! Teraz musisz znaleźć ginekologa, który zajmie się prowadzeniem ciąży. Wbrew pozorom, wybór specjalisty nie jest łatwym zadaniem. Sprawdźmy, na co należy zwracać uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i maleństwu.

Specjalista, do którego masz zaufanie

Przede wszystkim dobry ginekolog powinien mieć dużą wiedzę i doświadczenie, a swoimi kompetencjami i zachowaniem budzić nasze zaufanie. To lekarz, którego w trakcie ciąży będziemy odwiedzać najczęściej. Będziemy pytać go o rady, zwracać się do niego z przeróżnymi zdrowotnymi problemami. Musi nas wspierać i rozwiewać wszystkie nasze wątpliwości. Nie może odpowiadać zdawkowo! Powinien życzliwie odnosić się do swoich pacjentek i dokładnie objaśniać ważne kwestie.

Jak sprawdzić, czy dobrze dogadujemy się z lekarzem? Najlepiej jest umówić się na wizytę i sprawdzić, czy jest między nami nić porozumienia. Dobry lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, pytając m.in. o szczepienia i przebyte choroby, zbada nas i zaproponuje dodatkowe badania. Jeśli nie mamy pewności, czy to specjalista dla nas, możemy umówić się do innego lekarza i zadecydować, którego ginekologa wybieramy.

Placówka wyposażona w najwyższej klasy aparaty

Liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie lekarza, ale też wyposażenie placówki, w której pracuje. Centrum Medyczne Krzysztof Sodowski zatrudnia tylko najlepszych fachowców, a do tego wyposaża gabinety w najwyższej klasy aparaty, pomagające w przeprowadzaniu profesjonalnych badań. Co istotne, w razie wystąpienia wady płodu, Centrum nie odsyła pacjentki do innego ośrodka, ale zapewnia kompleksową pomoc na miejscu. Gwarantuje również intensywną opiekę dla nowonarodzonego dziecka, z miejsca planując dla niego właściwe leczenie.

Kontakt z lekarzem

Dla przyszłej mamy ogromne znaczenie ma również możliwość kontaktu z lekarzem między wizytami. Zwłaszcza dla kobiety, która spodziewa się pierwszego dziecka. Wszystko, co związane z ciążą, jest dla niej nowe. Nie wie, czego oczekiwać, jak powinna się czuć, z którymi bólami musi jechać do szpitala, a jakie bóle zupełnie nie zagrażają maleństwu. Kiedy lekarz udostępnia swój prywatny numer, możemy zadzwonić do niego w razie niespodziewanych zdarzeń. Nie można tego nadużywać, ale jeśli czujemy, że coś jest nie tak, lepiej nie zwlekać z telefonem.

Wybór lekarza to ważna decyzja, podejdźmy do niej racjonalnie, a okres ciąży będzie jednym z najpiękniejszych okresów w naszym życiu.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...