• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Akcesoria do karmienia dziecka

Niezależnie od tego, czy karmimy dziecko piersią albo butelką, czy rozszerzamy dietę maluszka o pokarm stały – przydadzą nam się akcesoria do karmienia dziecka. Dziecko przechodzi kilka etapów rozwoju, a na każdym będą nam potrzebne inne akcesoria: od butelek, po podgrzewacze, sterylizatory, przez łyżeczki, śliniaczki czy krzesełka. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich.

Jeśli wkrótce zostaniesz rodzicem – gratulujemy! Jeśli nie ty, ale w twoim najbliższym otoczeniu są osoby, które spodziewają się dziecka – w artykule znajdziesz doskonałe pomysły na prezent. Różnego rodzaju akcesoria do karmienia dziecka mogą być potrzebne nawet przez kilka lat, a także przydać się kolejnym dzieciom czy gościom, którzy będą wpadali w odwiedziny z dziećmi.

Akcesoria do karmienia niemowląt

Kiedy przyszła mama zdecyduje się karmić piersią, z pewnością przyda się jej poduszka do karmienia. Jest to wygodny sposób na ułożenie siebie oraz maluszka do komfortowego karmienia. Będzie ona przydatna także podczas karmienia butelką ponieważ pozwala na wygodniejsze ułożenie dziecka.

Nawet jeśli kobieta zdecyduje się karmić naturalnie, z różnych powodów może być potrzebna odpowiednia butelka, a także laktator i pojemniki do zapasów pokarmu. W przypadku ostatniego akcesorium ciekawym pomysłem są torebki do przechowywania mleka, które umożliwiają jego równomierne schładzanie lub rozmrażanie, chroniąc je tym samym przed zepsuciem.

Do butelek może się nam przydać sterylizator oraz podgrzewacz. Sterylizator to szybki i bezpieczny sposób na pozbycie się mikroorganizmów ze smoczków, butelek czy gryzaków. Podgrzewacz do butelek umożliwi szybkie podgrzanie mleka lub słoiczków. Dzięki temu ciepły posiłek dla niemowlaka będziemy mieli zawsze pod ręką.

Akcesoria przydatne przy rozszerzaniu diety dziecka

W 6-8 miesiącu życia dziecko potrafi samodzielnie siedzieć, dzięki czemu możemy zacząć rozszerzać dietę o pokarmy stałe. Przydatne jest wówczas krzesełko do karmienia. Duży wybór praktycznych i oryginalnych krzesełek możemy znaleźć na przykład w sklepie Świat Dziecka w Krakowie. Warto zwrócić uwagę czy krzesełko przyda się również na późniejszym etapie rozwoju – pulpit do jedzenia jest bardzo przydatny, jednak powinien mieć możliwość zdemontowania.

Przydadzą nam się również śliniak oraz łyżeczka. Jeśli dziecko je „całym sobą” przydatny może być śliniaczek z rękawami. Zazwyczaj jest on wodoodporny, natomiast od spodu może być pokryty miękkim materiałem, dzięki czemu nie jest nieprzyjemny w dotyku. Przy zakupie łyżeczki  zwróćmy uwagę, by była dość płaska i miała długą, niewyprofilowaną rączkę. Przyda się ona zarówno do karmienia dziecka jak i do samodzielnej nauki jedzenia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnio: 4,50 z 5)
Loading...