• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Depilacja laserowa, a inne metody depilacji

Obecnie usuwanie zbędnego owłosienia stanowi ważny element pielęgnacji ciała nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Jest kilka metod depilacji – mniej lub bardziej skutecznych. Różnią się one również poziomem bólu, jaki sprawiają oraz kosztem zabiegów. Jak wobec nich prezentuje się depilacja laserowa? Jakie są jej wady i zalety? Czym wyróżnia się ona na tle innych metod depilacji? Rozwiej swoje wątpliwości.

Maszynki, kremy i wosk

Najpopularniejszym sposobem usuwania owłosienia jest korzystanie z maszynki do golenia. Jest to sposób bezbolesny, ale mało skuteczny – włoski odrastają już następnego dnia po depilacji. Koszt pojedynczej maszynki jest niski, ale biorąc pod uwagę dłuższy okres, ta metoda wcale nie należy do najtańszych.

Kolejnym sposobem jest używanie kremów do depilacji. Efekty utrzymują się nieco dłużej niż po użyciu maszynki, ale niestety ta metoda nie zawsze jest skuteczna. Poza tym niektóre preparaty mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Następną metodę wykorzystuje się nie tylko w warunkach domowych, ale również w gabinetach kosmetycznych. Jest to depilacja woskiem. Efekty utrzymują się do około miesiąca, ale zabiegi są dosyć kosztowne. Zwłaszcza że aby cały czas cieszyć się gładką skórą, trzeba je regularnie powtarzać. Ta metoda jest niestety bolesna.

Do usuwania włosków stosuje się również depilator. Jest to jedna z najtańszych metod, ponieważ jednorazowy zakup wystarcza na kilka lat. To bolesny sposób, ale efekty długo się utrzymują.

Depilacja laserowa – czy warto?

Depilacja laserowa różni się od innych metod usuwania owłosienia przede wszystkim tym, że nie wykorzystuje metod mechanicznych ani chemicznych.  Istotna jest oczywiście jej skuteczność. Założeniem depilacji laserowej jest całkowite powstrzymanie wzrostu włosów, a zatem po kilku zabiegach można osiągnąć gładką skórę… na stałe! Ta metoda może być bolesna, ale stopień bólu zależy od wrażliwości pacjenta. Ważne są też cechy włosów – najłatwiej usunąć te ciemne i grube. Zabiegi wykonuje się co kilka tygodni.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

W profesjonalnych gabinetach, takich jak klinika Laser Estetic, przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest wywiad, mający określić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania. Wykonywana jest także analiza fototypu skóry i ustalane są parametry włosów – ich grubość, kolor i zagęszczenie. Mając taką wiedzę, można ustalić, jaka wiązka lasera będzie odpowiednia dla danej osoby. 

O czym pamiętać przed udaniem się na depilację? Przede wszystkim, na miesiąc przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów – można usuwać je jedynie za pomocą maszynki do golenia. Zakazane jest też opalanie się na 3 tygodnie przed i po depilacji. Osoby ze skórą podrażnioną powinny używać preparatów nawilżających, ale odstawić je w dniu zabiegu – skóra podczas depilacji musi być czysta. Na tydzień przed zabiegiem lepiej nie używać peelingów. Tuż przed depilacją skórę należy dokładnie ogolić maszynką.

Po zabiegu

Zabieg polega na przykładaniu do ciała – fragment po fragmencie – głowicy emitującej światło lasera. Zabieg jest szybki, skuteczny i bezbolesny. Jak dbać o skórę po zabiegu? Przede wszystkim zachować spokój, jeśli zauważymy lekkie zaczerwienienie lub obrzęk. Jest to naturalny objaw, który ustępuje po kilku godzinach, maksymalnie 2-3 dniach. W dniu zabiegu zrezygnujmy z gorących kąpieli, a przez kilka dni powstrzymajmy się przed korzystaniem z sauny, basenu oraz kosmetyków zawierających w składzie alkohol. Przez 1 do 2 tygodni zrezygnujmy z peelingu i zabiegów złuszczających, a o kolejny tydzień przedłużmy rezygnację z opalania. Fragmenty ciała, których nie zasłaniamy ubraniami, w razie przewidywanej ekspozycji na słońce, obowiązkowo ochraniamy kremem z filtrem (co najmniej SPF 30).

W celu uzyskania dokładniejszych wskazówek warto zwrócić się do gabinetu, w którym będzie wykonywany zabieg lub poszukać informacji na stronie internetowej kliniki.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...