• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak i w czym przechowywać cenny pokarm, którym jest mleko mamy

Przechowywanie odciągniętego pokarmu pozwala na zapewnienie dziecku kolejnego posiłku nie tylko wówczas, gdy jego mama, czyli „mobilne centrum karmienia” będzie chciała znaleźć chwilę tylko dla siebie, ale także m.in. na wypadek choroby, która uniemożliwi naturalne karmienie. W jaki sposób bezpiecznie przechowywać odciągnięty pokarm?

Dlaczego warto przechowywać pokarm?

Mleko kobiece jest idealnie zbilansowanym pod względem zawartości wszystkich składników odżywczych pokarmem, dlatego coraz więcej mam decyduje się nie przerywać naturalnego karmienia nawet w przypadku dość szybkiego powrotu do pracy. Są też sytuacje, w których trzeba podać dziecku butelkę, gdy np. mama zachoruje i musi przyjmować leki lub zostawia dziecko na dłużej pod opieką taty, bądź innych opiekunów. Wówczas idealnie sprawdzi się odciągnięty pokarm, który w zamrażarce można przechowywać nawet przez 12 miesięcy – temperatura powinna wynosić – 20 stopni Celsjusza.

W zamrażalniku tradycyjnej lodówki pokarm zachowuje świeżość i wszystkie wartości odżywcze przez około 2 tygodnie. Można go też przechowywać w lodówce przez 3-5 dni oraz w pojemnikach chłodzących przez około 24 godziny. W temperaturze pokojowej odciągnięty pokarm może być przechowywany przez około 16 godzin – wyjaśnia ekspert ze sklepu Elhand Baby.

W czym przechowywać mleko mamy?

Najlepszy wyborem są specjalne pojemniki na mleko mamy w formie woreczków i torebek, które pozwalają przechowywać w lodówce, zamrażarce i zamrażalniku precyzyjnie odmierzone porcje mleka. Są one bezproblemowe w użytkowaniu (nie trzeba ich sterylizować) oraz w pełni bezpieczne pod względem kontaktu z produktami spożywczymi. W zależności od rodzaju woreczki i torebki na pokarm można wygodnie opisać, więc zawsze będziemy wiedzieć, kiedy porcja mleka została odciągnięta. Woreczki posiadają też podziałkę, która ułatwia precyzyjne dopasowanie porcji mleka do potrzeb rosnącego dziecka.

Innym rodzajem pojemników na mleko mamy są pojemniki hermetyczne, które często możemy kupić w zestawie z dopasowaną do nich torbą izotermiczną, dzięki której można bezpiecznie przechować pokarm np. podczas podróży.

Wybór pojemników na mleko mamy nie musi być trudny. Warto korzystać przede wszystkim z nowoczesnych woreczków i saszetek, dzięki którym pokarm można też łatwo rozmrozić. Zachowują one wszystkie wartości odżywcze mleka, jednak zawsze trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny przy ściąganiu pokarmu.

Karmienie naturalne jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt to 6 miesiąca życia, jednak coraz więcej mam decyduje się na dłuższe karmienie piersią w celu np. przeciwdziałania rozwojowi alergii i wspierania odporności malucha. Warto wiedzieć, że odciągnięte mleko mamy pomaga także w przejściu na karmienie butelką, które dla wielu maluchów karmionych jedynie naturalnie może być problemem. Podając w butelce dobrze znany pokarm mamy, ograniczamy stres związany z odstawieniem dziecka od piersi.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...