• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Zasłony panelowe. Co to takiego?

To, jak ozdobisz swoje okno, będzie decydowało o wyglądzie całego pomieszczenia. Zasłony i firany nie tylko regulują ilość światła docierającego do wnętrza, ale za ich pomocą można sprawić, że mieszkanie będzie prezentowało się zgodnie z Twoimi upodobaniami. Niewielka zmiana w dekoracji okna może dać wielki efekt, dlatego warto dobrze ją zaplanować. Wybór materiałów i sposobów ich montażu jest szeroki, dlatego wszystko zależy od Twojej gustu.

Dekoracja okien

Głównym zadaniem przysłon montowanych na oknach jest regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Najpopularniejszą metodą jest montaż firanek i zasłon, które odsuwa się i zasuwa w zależności od potrzeb. Jednak kontrolowanie oświetlenia pomieszczenia to nie wszystko, nie bez znaczenia jest również funkcja dekoracyjna.

Okna przeważnie zajmują znaczą część ściany lub kilku ścian, dlatego wygląd zasłon wpływa na to, jak prezentuje się cały pokój. Co zatem wybrać? Na rynku dostępnych jest szeroka gama produktów. Ostatnio, sporą popularnością cieszą się zasłony panelowe. Co to takiego?

Czym są zasłony panelowe?

Jest to rodzaj zasłon okiennych, które montuje się we wnęce okiennej, na ścianie lub suficie przy użyciu wielotorowych szyn. Od zwykłych firanek różnią się tym, że są wyposażone element obciążeniowy lub napinający, który cały czas utrzymuje je w jednej pozycji. To sprawia, że taki rodzaj dekoracji okiennej układa się w formę prostokątów lub kwadratów z tkaniny, które przy pomocy szyny można przesuwać w zależności od potrzeb.

Zasłony występują w różnych wariantach. Mogą mieć formę kilku mniejszych prostokątów lub jednej dużej powierzchni. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania ich wyglądu praktycznie do każdego okna. Ich konstrukcja sprawia, że stanowią również ciekawy sposób na przedzielenie wnętrza na kilka części.

Zasłony są przymocowane do szyn przy pomocy rzepów, dlatego ich zdejmowanie jest bardzo proste. Pozwala to na utrzymanie ich w czystości oraz tworzenie dekoracji okiennej z różnych, wymiennych paneli.

Gdzie sprawdzą się takie zasłony?

To uniwersalna i funkcjonalna dekoracja. Pracownik firmy Polontex – lidera w sprzedaży tkanin okiennych i obiciowych – podpowiada, że zasłony panelowe sprawdzą się praktycznie na każdym oknie, jednak najlepszy efekt uzyskuje się przy zastosowaniu ich na dużych powierzchniach. Dzięki temu można w pełni wyeksponować ich wzornictwo i odmienić wygląd pomieszczenia.

Takie przysłony mają również zalety praktyczne. Pozwalają na szybkie i łatwe regulowanie ilości światła docierającego do wnętrza. Firany i zasłony na panelach występują w wersji wyposażonej w mechanizm, który pozwala na przesuwanie ich przy użyciu pilota.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...