• Superkobieta jest taka jak Ty

  Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

 • Jesteśmy blisko kobiet

  Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Rewitalizacja pochwy. Wskazania i przebieg zabiegu

rewitalizacja pochwy

Kobiece ciało zmienia się nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Upływ lat, kolejne porody oraz inne czynniki powodują rozluźnienie pochwy i znacząco obniżają jakość życia intymnego, prowadząc do kompleksów oraz pogorszenia samooceny. Sposobem na uniknięcie problemu, jakim jest zespół rozluźnienia, może być laserowa rewitalizacja, czyli zabieg mający na celu przywrócenie młodości pochwy.

Laserowa rewitalizacja pochwy – wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu rewitalizacji pochwy jest jej rozluźnienie, czyli spadek napięcia mięśniowego pochwy, który pojawia się nie tylko wskutek upływu lat i związanych z nim procesów starzenia się organizmu. Warto wiedzieć, że objawami, które mogą świadczyć o rozluźnieniu pochwy, jest zarówno zmniejszenie komfortu podczas współżycia, jaki i m.in. suchość pochwy, brak orgazmów, obniżenie libido oraz dyspareunia.

Rewitalizacja pochwy jest zabiegiem, który nie wiąże się z koniecznością hospitalizacji oraz długiej rekonwalescencji. Przed zabiegiem należy wykonać badania, które pozwolą wykryć ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia – u pacjentek wykonuje się m.in. cytologię.

Rewitalizacja pochwy to bezpieczny i skuteczny zabieg, który pozwala na zwiększenie napięcia tkanek i obkurczenie pochwy w sposób nieinwazyjny. Do niedawna takie zabiegi były przeprowadzanie jedynie w sposób chirurgiczny, ale dzięki nowoczesnej technologii i specjalistycznym urządzeniom laserowym, odmłodzenie pochwy stało się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze dla pacjentek – wyjaśnia ekspert z firmy MediLuxClinic ze Szczecina.

Oprócz dyskomfortu podczas współżycia wskazaniem do zabiegu rewitalizacji pochwy są także, m.in.:

 • nawracające upławy,
 • nawracające infekcje intymne,
 • przebyte porody drogą naturalną, po których mięśnie pochwy przestały prawidłowo funkcjonować,
 • atrofia pochwy,
 • urazy okołoporodowe,
 • zmiany zachodzące wskutek menopauzy,
 • suchość pochwy.

Rewitalizacja pochwy wskazana jest także w przypadku problemów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Jak przebiega zabieg rewitalizacji pochwy?

Zabieg rewitalizacji pochwy wykonywany jest z wykorzystaniem specjalnego lasera, którego głowicę wprowadza się wnętrza pochwy. W czasie zabiegu następuje rozgrzanie włókien kolagenowych, dzięki czemu odzyskują one swoją sprężystość oraz ulegają pogrubieniu. Oddziaływanie lasera pobudza błonę śluzową pochwy do intensywnej regeneracji, więc zaczyna ona produkować więcej kolagenu, co wpływa na odmłodzenie i napięcie ścian pochwy oraz przywrócenie jej naturalnego nawilżenia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...