• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kupno czy wypożyczenie – jaką metodę nabycia książki wybrać?

Dla wielu osób czytanie to jeden z najlepszych sposobów na codzienny relaks. W połączeniu z wygodnym fotelem i kubkiem gorącej czekolady pozwala odpocząć po ciężkim dniu pracy. Pasjonaci literatury nie wyobrażają sobie z pewnością dnia bez chociażby kilku stron lektury. Jak powinni zdobywać kolejne pozycje? Czy warto kupować książki, czy lepiej je wypożyczać? Jak podjąć właściwą decyzję? Poznaj „za”
i „przeciw” obu rozwiązań.

Dlaczego warto wypożyczać książki?

Osoby stawiające na wypożyczanie książek twierdzą, że wydawanie dużej ilości pieniędzy na książki jest całkowicie bez sensu, gdyż po przeczytaniu lektura pokrywa się kurzem na półce. Niestety jest w tym stwierdzeniu wiele racji. Rzadko kiedy wraca się do jednej publikacji drugi raz. O ile można pozytywnie wpłynąć na stan swoich finansów, o tyle biblioteki ograniczają możliwości pochłaniania kolejnych pozycji. W wielu z nich liczba egzemplarzy pożądanych publikacji jest znikoma. Dodatkowo, często zdarza się, że w wypożyczalniach nie są dostępne najnowsze tytuły bądź zostały wypożyczone i przez długi czas są przetrzymywane przez innych czytelników. Tu ogromny plus dla księgarni.
W miejscach takich jak Księgarnia Arkady możesz szybko zakupić wszelkie nowości wydawnicze, jeszcze zanim pojawią się w bibliotece.

A może jednak warto kupić książkę?

Miłośnicy literatury doceniają nowe książki przede wszystkim za ich zapach, którego nie da się zastąpić. Kupując je w księgarniach stacjonarnych można sprawdzić fragment tekstu i ocenić, czy rzeczywiście treść wpasuje się w gust i upodobania czytelnika. Z kolei decydując się na zakup książki w księgarni internetowej, można upolować poszukiwany tytuł w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Dodatkowo ten sposób jej nabycia daje szersze możliwości wyboru spośród bogatego asortymentu. Znajdują się w nim nie tylko nowe pozycje ale też te nietypowe, które w miejskich bibliotekach trudno uzyskać.

Kupowanie książek ma jeszcze jedną zaletę. Można przy ich pomocy stworzyć własną, domową bibliotekę. Jeśli kupujący uwielbia ich klimat, to z pewnością piękny regał z własnymi lekturami w salonie czy innym pokoju będzie przez niego często odwiedzany. Zebranie dużej liczby egzemplarzy powinno być dla wielu powodem do dumy, zwłaszcza jeśli w kolekcji znajdują się tomy mające ręcznie wykonywane okładki, egzemplarze z podpisem autora czy też pierwsze wydania. W przypadku cennych książek ich wartość za kilka lat może być wyjątkowo wysoka. Jak widać, inwestycja w lektury może być nie tylko zakupem na chwilę, ale też na przyszłość.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...