• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Żyrandole pająki. Gdzie się sprawdzają?

Wiszące lampy pająki to bez wątpienia jeden z największych hitów wnętrzarskich kilku ostatnich sezonów. Choć bardzo proste w konstrukcji, żyrandole tego typu stanowią niezwykle efektowną ozdobę, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Zastanówmy się, czym konkretnie przekonują do siebie żyrandole pająki i w jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej.

Za co lubimy żyrandole pająki?

Konstrukcja lampy typu pająk jest prosta: źródło światła montuje się w oprawce wiszącej na bardzo długim przewodzie. Właśnie ze względu na długość kabla takie rozwiązanie w niczym nie przypomina „gołej” żarówki, kojarzącej się raczej z miejscem ubogim i zaniedbanym niż z nowoczesnym wnętrzem. Kilka przewodów, które rozchodzą się w różnych kierunkach z jednego punktu na suficie, rzeczywiście może przywodzić na myśl pająka; jednak w tym wydaniu nie jest on przerażający.

Ważną zaletą żyrandoli pająków jest możliwość doświetlenia bardzo dużych powierzchniowo przestrzeni. Kilkumetrowe przewody pozwalają poprowadzić źródło światła w różne części sporego pomieszczenia, a nawet do kilku różnych wnętrz, np. jednocześnie do salonu i kuchni. Nie mniej istotna jest funkcja dekoracyjna lampy. Możliwość stosowania dekoracyjnych żarówek i świetlówek generujących światło o różnych barwach czyni z takiego żyrandola wspaniałe urozmaicenie zarówno do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Gdzie sprawdzi się wisząca lampa pająk?

Produkcją żyrandoli typu pająk zajmuje się obecnie wiele firm, w związku z czym na rynku dostępne są propozycje o zróżnicowanej stylistyce. W sklepie z oświetleniem Światło i Styl oprócz modeli realizowanych w podstawowej (i najbardziej lubianej przez klientów) wersji przewód + oprawka, jak np. lampy Spider Nowodvorski, znajdziemy też pająki z otwartymi kloszami w różnych kolorach, np. Lemir Kala czy Jawa Sigma. Różnorodność oferowanych produktów sprawia, że lampę tego rodzaju można wkomponować w rozmaite aranżacje.

W mieszkaniach prywatnych żyrandole pająki zazwyczaj montowane są w pokojach gościnnych czy wypoczynkowych. Ich wykorzystaniu w tym miejscu sprzyja duża przestrzeń i reprezentacyjny charakter wnętrza. Żyrandol pająk może być pięknym uzupełnieniem aranżacji industrialnych oraz minimalistycznych, jednak równie dobrze wkomponuje się w nowoczesną urban jungle, pełną zieleni i naturalnych bibelotów. Lampy na kolorowych przewodach mogą znaleźć sobie miejsce również w pokojach dziecięcych, a te z chromowanymi kloszami doskonale sprawdzą się jako stylowe oświetlenie do kuchni.

Jak powiedzieliśmy już wcześniej, lampy pająki wykorzystywane są także w obiektach komercyjnych. Na takie niebanalne instalacje oświetleniowe możemy natknąć się w salonach tatuażu, studiach urody, galeriach sztuk plastycznych i najrozmaitszych punktach usługowo-handlowych. Montaż designerskich lamp w poczekalniach, recepcjach i przestrzeni wystawowej jest szczególnie wskazana w przypadku firm związanych blisko ze sztuką, których klienci bardzo często są estetami.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...