• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Na czym polega trekking?

Trekking to piesza turystyka, której charakter zmienia się tak samo jak wybrana trasa. Najpopularniejsza jest jego odmiana klasyczna, tj. chodzenie po górach. Ważną jego zaletą jest fakt, iż jest to ruch na świeżym powietrzu, który pozwala dotlenić organizm i zadbać o odpowiednią sprawność fizyczną i kondycję. Na czym dokładnie polega? I jak przygotować się do jego uprawiania? Dowiedz się więcej.

Czym jest trekking?

Jak już wspomniano, trekking to forma turystyki pieszej, którą uprawia się w zmiennych warunkach terenowych i klimatycznych. Początkowo słowo to odnosiło się do pieszych wycieczek ludów zamieszkujących Himalaje. Pierwszą osobą, która wykorzystała to określenie, był Jimmy Robert. Miało to miejsce w ok. 1950 roku i to właśnie dlatego uznawany jest za ojca tego sportu. Dyscyplinę tę możemy podzielić na kilka odmian, choć najpopularniejszy to trekking klasyczny, zwany także górskim. Łączy w sobie wspinaczkę i pieszą turystykę. Pozostałe to: pustynny tropikalny, rzeczny, lodowcowy, polarny, na bagnach czy na wulkanach.

Jak przygotować się to trekkingu?

Trekking to wymagająca dyscyplina, która wymaga dobrej kondycji. Przed wyruszeniem na szlak warto popracować nad wydolnością organizmu i zwiększeniem wytrzymałości ciała. Specjaliści ze sklepu NORDIC SKLEP wyjaśniają, że największą pracę wykonują płuca, serce, nogi i brzuch. Ważne jest odpowiednie wyćwiczenie mięśni czworogłowych i dwugłowych nóg oraz łydek. Warto zadbać nie tylko o ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ale też stretching i aeroby, które pozwolą wzmocnić stawy. W przypadku klasycznych wypraw ważne są wytrzymałość rąk i pleców oraz silny uścisk dłoni, które ułatwią górskie wspinaczki.

W co się wyposażyć?

Istotny jest zarówno strój, jak i akcesoria. Ten pierwszy powinien być wygodny oraz niekrępujący. Warto wyposażyć się także w solidne, wygodne buty z grubą podeszwą, które nie będą uwierały stopy i krępowały ruchów. Należy zwrócić uwagę by były nieprzemakalne i obowiązkowo za kostkę, co chroni przez nadwyrężeniami stopy. Przydatne okazują się także kije trekkingowe, które ułatwiają poruszanie się po trudnych terenach. Istotne jest także wzięcie ze sobą plecaka, który pomieści żywność, wodę, mapę i niezbędne gadżety turystyczne. Zaleca się wybrać wygodny i funkcjonalny, gdyż ułatwi pokonywanie kilometrów. Decydując się na pokonanie trudnych szlaków, nie należy zapomnieć o linkach, kompasie, latarce, urządzeniu GPS oraz nożyku i scyzoryku. Wyprawy w wysokie góry wymagają także wyposażenia się w kask, raki, czekany i uprzęże.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...