• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kawa czy herbata – co jest lepsze dla zdrowia?

Niejednokrotnie zadawane pytanie: „kawa czy herbata?” nadal dla wielu pozostaje bez jednej dobrej odpowiedzi. Obydwa rodzaje napojów są zdecydowanie zdrowsze niż te kolorowe i często wybierane zarówno w domu, jak i na mieście. Jednak ich właściwości są różne. Który z nich jest lepszy dla zdrowia? Czy mają prozdrowotne właściwości? Dowiedz się więcej o ich wpływie na organizm ludzki.

Czy kawa i herbata mają swoje wady?

O ile kawa i herbata mają wiele zalet, o tyle mają również pewne wady. Kawę wyróżnia wysoka zawartość kofeiny, przez co nie jest polecana np. w kobietom w ciąży. Z kolei w herbacie znajduje się tanina, której nadmierna ilość ma negatywny wpływ na wchłanianie żelaza. Nie zaleca się jej picia w nadmiernych ilościach osobom borykającym się z problemami anemii.

Zarówno jeden, jak i drugi napój może mieć wpływ na podniesienie ciśnienia. Wiele osób zwraca również uwagę, że kawa wpływa niekorzystnie na barwę zębów, powodując ich odbarwienie. Należy jednak wspomnieć, że ma pewne właściwości zdrowotne. Obecne w jej składzie antyoksydanty pozwalają chronić przed chorobami nowotworowymi. Wybierając odpowiednią, warto zwrócić uwagę na jej właściwości- szeroki wybór oferuje sklep Bella-Bis. Warto jednak uważać na temperaturę naparu – spożywanie „wrzątku” może podnieść ryzyko zachorowania na raka przełyku.

A może jednak mają właściwości zdrowotne?

Pomimo nieco groźnego wstępu, należy zaznaczyć, że oba napoje zawierają antyoksydanty, których zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników. Odgrywają więc ważną rolę we wsparciu organizmu przed zaatakowaniem przez poważne choroby. Licznie przeprowadzone badania pozwoliły stwierdzić, że substancje znajdujące się w herbacie chronią przed zapadnięciem na raka jelita grubego, jajnika, prostaty oraz płuc. Mała czarna ma z kolei pozytywny wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka wątroby.

Wiele osób boryka się z chorobami układu krwionośnego. Okazuje się, że osoby spożywające herbatę dużo rzadziej mają z nimi do czynienia. Inną jej zaletą jest wysoka zawartość fluoru i działanie moczopędne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że może ona mieć działanie odchudzające, za to w kawie znajdują się substancje wspierające prawidłowy rozwój mięśni. Do jej zalet można również zaliczyć wpływ na obniżenie ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera czy Parkinsona, a także depresji.

Jak widać, zarówno jeden, jak i drugi napój ma swoje wady i zalety. Osoby uwielbiające ich smak, mogą je spokojnie spożywać, pod warunkiem zachowania umiaru, zarówno w zakresie ilości, jak i intensywności parzenia. Specjaliści przestrzegają, że zbyt mocne napary mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...