• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak działają odtłuszczacze do paznokci?

Odtłuszczenie płytki paznokcia

Odtłuszczenie płytki paznokcia jest bardzo ważnym elementem przygotowującym paznokcie do malowania różnego rodzaju lakierami. Jeśli chcemy, aby kolorowy lakier na paznokciach utrzymywał się przez długi czas bez widocznych odprysków, to nie zapominajmy o użyciu odtłuszczacza. Czym on  jest i jak wpływa na trwałość naszego manicure?

Odtłuszczacz to substancja, która ma na celu usunięcie naturalnej warstwy ochronnej produkowanej przez nasz organizm na paznokciach. Warstwa ta jest tłusta, co jak mówią specjalistki z Akademi Semilac: „Uniemożliwia długotrwałe utrzymanie się lakieru na paznokciu”. Często mylone są ze sobą funkcje odtłuszczacza i cleanera. Odtłuszczacz ma za zadanie usunąć naturalną ochronną warstwę płytki paznokcia oraz wszelkie pyłki i grudki powstałe podczas piłowania i polerowania paznokci. Natomiast głównym zadaniem cleanera jest usunięcie lepkiej warstwy topu, która powstaje po jego zgrzaniu w lampie UV. Często zdarza się, że takie cleanery posiadają olejki oraz substancje nabłyszczające. Stosując je zamiennie za odtłuszczacz zyskujemy zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego. Dlatego też warto zainwestować w zakup zarówno odtłuszczacza, jak i cleanera, które poprawnie użyte znacznie przedłużą trwałość koloru na paznokciach ,jak i całego manicure.

Jak i kiedy używać odtłuszczacz?

Odtłuszczacz jest bardzo prosty w użyciu. Jeśli nasze paznokcie są już odpowiednio spiłowane i mają zadowalający kształt należy je odpowiednio zmatowić za pomocą bloczka polerskiego. Podczas tej czynności ścieramy warstwę paznokcia, która przybiera postać pyłku. I to jest właśnie moment, w którym powinnyśmy sięgnąć po odtłuszczacz. Odtłuszczacz najlepiej w niewielkiej ilości nanieść na wacik bezpyłowy, a następnie dokładnie przetrzeć nim każdy paznokieć.  Po kilku sekundach paznokcie są już gotowe do nałożenia bazy i kolejnych warstw lakieru. Warto wiedzieć, że odtłuszczacz do paznokci powinien być używany nie tylko podczas manicure hybrydowego. Spełnia on również swoją rolę podczas malowania zwykłym lakierem i sprawia, że manicure utrzymuje się dłużej.

Czym zastąpić odtłuszczacz?

Gdy odtłuszczacz niepostrzeżenie się skończył i nie zdążyliśmy zakupić nowego oczywiście dalej możemy wykonać trwały manicure zastępując go kilkoma innymi produktami. Są to między innymi alkohol izopropylowy (91%), spirytus salicylowy, czy też zwykły zmywacz do paznokci. Jednak bardzo ważne jest, aby zmywacz nie posiadał żadnych olejków w swoim składzie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...