• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Częste błędy popełniane przy wyborze fotelika samochodowego dla dziecka

fotelik samochodowy

Foteliki samochodowe to niezbędne wyposażenie na czas podróży. Odpowiadają one za bezpieczeństwo malucha oraz komfort jego jazdy, dlatego muszą spełniać restrykcyjne normy i posiadać odpowiednie certyfikaty. Niestety, nawet najnowocześniejszy fotelik nie spełni swojej funkcji, jeżeli będzie nieodpowiednio dobrany. Jakich błędów unikać podczas zakupu?

Jaki powinien być dobry fotelik?

Przepisy prawa drogowego jasno regulują zasady obowiązujące podczas przewożenia dzieci w samochodzie. Za brak fotelika grożą wysokie mandaty, jednak w razie wypadku konsekwencje mogą być dużo bardziej dotkliwe. Dobry fotelik musi zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Przede wszystkim musi on być dopasowany do wieku i wzrostu dziecka oraz posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczające go do użytku.

Fotelik samochodowy dla dziecka musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz posiadać pasy bezpieczeństwa – mówi specjalista z firmy BabySafe. – Należy pamiętać, że nawet najlepszy fotelik nie spełni swojej funkcji, jeżeli zostanie nieprawidłowo zamontowany – dodaje. Fotelik musi być zamontowany pod odpowiednim kątem nachylenia i stabilnie trzymać się siedziska, bo tylko wtedy może zamortyzować wstrząs w razie kolizji.

Czego unikać podczas wyboru fotelika dla dziecka?

Wielu rodziców podczas wyboru fotelika skupia się przede wszystkim na jego funkcjonalności i niskiej cenie. Jest to podstawowy błąd, gdyż kupując fotelik samochodowy inwestujesz
w bezpieczeństwo dziecka, a na tym nie można oszczędzać. Oprócz tego, należy unikać jeszcze kilka podstawowych błędów.

  • Fotelik niekompatybilny z autem – zakup fotelika 3 w 1 nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zazwyczaj jest on dopasowany do konstrukcji wózka, a nie parametrów siedziska samochodowego.
  • Fotelik niedopasowany do dziecka – fotelik musi być idealnie dopasowany do wieku dziecka, jego wzrostu i postury. Modele uniwersalne – oprócz tego, że mogą być niewygodne – to także nie zapewnią odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa.
  • Kupno używanego fotelika – fotelik z rynku wtórnego nie nadaje się do ponownego użytku. Przede wszystkim wynika to ze zużycia poszczególnych części, które mogą nie zapewniać stabilnej konstrukcj

Na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików, które różnią się sposobem montażu czy wyglądem. Wybór konkretnego wariantu warto skonsultować ze specjalistą, który pomoże dopasować fotelik do Twojego dziecka oraz warunków panujących w aucie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...