• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak znaleźć dobry gabinet medycyny estetycznej?

Poszukiwanie dobrego gabinetu medycyny estetycznej trzeba rozpocząć przede wszystkim od zdobycia wiedzy na temat działania tego typu jednostek. Nie wszystkie usługi z zakresu medycyny estetycznej muszą odznaczać się taką samą jakością i gwarantować bezpieczeństwo. Ze względu na duże zainteresowanie powstaje wiele klinik i gabinetów, które liczą jedynie na zysk, a nie zapewniają klientom odpowiednich standardów.

Co powinien oferować dobry gabinet medycyny estetycznej?

Do gabinetu medycyny estetycznej udajemy się w celu poprawienia wyglądu i redukcji różnych defektów kosmetycznych. Chociaż teoretycznie wie o tym każdy, to wiele osób nadal myli je z gabinetami kosmetycznymi, a trzeba podkreślić, że różnią się one zakresem usług, jak i doświadczeniem osób, które je wykonują. Każda osoba, która poszukuje dobrego gabinetu medycyny estetycznej, musi wiedzieć, że zabiegi z tego zakresu mogą wykonywać jedynie odpowiednio wykwalifikowane osoby. Zabieg robiony „po znajomości” w domu lub np. gabinecie kosmetycznym może okazać się początkiem poważnych problemów, gdyż wiele z nich wymaga specjalistycznej konsultacji wstępnej. Aby zatem efekt zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej był zgodny z oczekiwaniami, trzeba przede wszystkim postawić na wiedzę oraz doświadczenie lekarza, a także zwrócić uwagę na jakość wykorzystywanych w czasie zabiegów preparatów np. kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Tym samym nie można kierować się jedynie ceną zabiegów, bo wykorzystywanie najwyższej jakości preparatów oraz wiedza i doświadczenie lekarza są bezcenne. To najważniejsze, na co musimy zwrócić uwagę, aby nie dołączyć do grona osób oszpeconych przez niedoświadczonych lub nieposiadających żadnych kwalifikacji „specjalistów”.

Dobry gabinet medycyny estetycznej powinien być prowadzony przez lekarza, który zna się na swojej pracy i zwraca uwagę na dobro swoich pacjentów. Każdy specjalista z dziedziny medycyny estetycznej musi posiadać nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie, które zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywanych zabiegów i pozwala uniknąć ich powikłań. Udając się do gabinetu medycyny estetycznej, warto zwrócić uwagę na to, jak lekarz podchodzi do pacjenta. Wnikliwy wywiad podczas konsultacji, rzetelna informacja oraz ocena ryzyka to kluczowe elementy, które wpływają na efekty zabiegu i zdrowie pacjentów – wyjaśnia ekspert z firmy FaceMed z Warszawy.

Jakie pytania warto zadać podczas konsultacji?

Wybierając gabinet medycyny estetycznej, trzeba kierować się zarówno jego opinią, doświadczeniem oraz zakresem oferowanych zabiegów, jak i podejściem do pacjenta. Już podczas konsultacji można odczuć, czy specjalista rzetelnie wykonuje swoją pracę i dba o dobro pacjentów, oferując im możliwość nie tylko poprawienia urody, ale przede wszystkim informując o stosowanych preparatach, przebiegu zabiegu oraz możliwych skutkach ubocznych. W sytuacji, gdy udając się do gabinetu medycyny estetycznej, zostajemy od razu zaproszeni na zabieg, lepiej z niego zrezygnować. Brak wywiadu i oceny stanu zdrowia pacjenta oraz brak wiedzy na temat przeciwwskazań do wykonania zabiegu to główne przyczyny błędów medycznych i poważnych problemów zdrowotnych. Podczas wizyty specjalista nie tylko powinien poznać nasz stan zdrowia, ale także odpowiedzieć na zadawane pytania odnośnie do przebiegu zabiegu. Ma także obowiązek udostępnić nam informacje na temat stosowanych urządzeń.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...