• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Na czym polegają intensywne kursy angielskiego?

studentka na tle flagi brytyjskiej

Jednym ze sposobów na szybkie nauczenie się języka jest intensywny kurs języka angielskiego. W jego trakcie nie chodzi tylko o to, by codziennie, przez wiele godzin uczyć się słówek, zasad gramatyki i popularnych zwrotów, ale przede wszystkim o to, by nauczyć się posługiwać językiem obcym w praktyce. Kluczem do sukcesu jest wybór właściwej szkoły językowej, która pomoże w krótkim czasie pokonać barierę językową i tym samym nauczy szybko komunikować się w tym języku, zarówno w mowie, jak i piśmie.

Dlaczego warto wybrać się na intensywny kurs języka angielskiego?

Angielskiego uczymy się od dziecka, jednak niewiele osób potrafi posługiwać się językiem obcym w praktyce. Kłopoty sprawia nie tylko prawidłowy dobór słownictwa oraz zawiłości gramatyki, ale także strach przed komunikowaniem się w języku angielskim. To spory problem, którego nie da się rozwiązać, kupując kolejny kurs multimedialny lub ucząc się języka z samouczków. Aby zacząć swobodnie komunikować się w obcym nam języku, niezbędne jest zapisanie się na intensywny kurs języka angielskiego. Dobre szkoły językowe stosują sprawdzone metody nauczania, które pozwalają szybko i bezproblemowo przyswajać wiedzę. Są one o wiele bardziej efektywne niż te, które stosowane są w czasie edukacji szkolnej, co sprawia, że osoby korzystające z takiego rozwiązania zauważają, że robią znaczne postępy w nauce.

Intensywne kursy języka angielskiego pozwalają nadrobić zaległości oraz powtórzyć ważne zagadnienia, a także nauczyć się swobodnie komunikować w obcym języku. Ten rodzaj zajęć ma na uwadze maksymalnie szybkie i efektywne przyswojenie wiedzy oraz pozwala wyeliminować częste błędy językowe, które zdarzają się nawet po wielu latach nauki języka. Zawsze jest czas, aby zainwestować w swój rozwój i zapisać się do szkoły językowej, jednak intensywne kursy angielskiego polecane są w szczególności dla osób, które przygotowują się do ważnych egzaminów, wyjeżdżają na zagraniczne staże oraz delegacje, a także chcą w końcu przełamać strach przed mówieniem w języku angielskim – wyjaśnia ekspert z firmy  Bradbury English School z Konstancina-Jeziornej.

Jak wygląda nauka języka obcego w intensywnym trybie?

Kursy intensywne są krótsze niż standardowe i trwają od kilku dni do kilku tygodni. Mogą odbywać się indywidualnie lub w małych grupach (najlepiej maksymalnie do 4 osób). Tak intensywna nauka wymaga od uczestników nie tylko aktywnego udziału w zajęciach, ale również przyswajania materiału także w czasie wolnym. Tym samym kursanci muszą pamiętać, że intensywny kurs języka angielskiego jest wymagający, a nauka języka codzienna i regularna.

Jakie zalety mają intensywne kursy języka angielskiego?

Uczestnicy kursów intensywnych mają możliwość skorzystania z indywidualnego toku nauczania, który obejmuje zarówno konkretny zakres materiału, jak i uwzględnia możliwości czasowe każdej z osób – kursy mogą odbywać się w siedzibie szkoły, w domu, a nawet w siedzibie firmy, co pozwala optymalnie wykorzystać wolny czas na naukę. Równie ważne jest to, że zajęcia prowadzone są przez doświadczonego native speakera, więc pozwalają nauczyć się także prawidłowego akcentu i przełamać barierę językową. Do głównych zalet intensywnej nauki języka angielskiego należy:

  • możliwość dopasowania zakresu materiału do potrzeb każdego kursanta,
  • możliwość dopasowania godzin zajęć oraz ich ilości względem posiadanego wolnego czasu,
  • elastyczne podejście do miejsca nauczania,
  • możliwość powtórzenia jedynie tej partii materiału, która sprawia nam problemy,
  • możliwość szybkiego przygotowania się do egzaminów oraz przyswojenia specjalistycznego słownictwa, które niezbędne jest m.in. w przypadku pracy za granicą.

Intensywny kurs języka angielskiego jest doskonałym wyborem w każdej sytuacji. Pozwala przygotować się do matury i innych egzaminów (FCE TEFL, TOEFL, KET, PET), otwiera drzwi do zagranicznej kariery zawodowej oraz pomaga we wspinaniu się po drabinie sukcesu zawodowego w każdej branży. Warto pamiętać, że jedynie profesjonalne szkoły językowe zapewniają najlepsze efekty nauczania i stawiają na indywidualne podejście do każdego kursanta.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...