• Superkobieta jest taka jak Ty

  Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

 • Jesteśmy blisko kobiet

  Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

pomoc drogowa

Pomoc drogowa to coś, czego wolałby uniknąć każdy kierowa. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy należy zdecydować się na jej wezwanie. Nieoczekiwana stłuczka będąca wynikiem zmęczenia za kierownicą, nagła usterka samochodu, czy nawet brak paliwa nie są jednak problemem, kiedy można wezwać lawetę zawsze, kiedy jesteś w trasie – nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Na jakie usługi można liczyć w związku z pomocą drogową?

Spora część kierowców, przekonana jest o tym, że wezwanie pomocy drogowej zawsze kończy się holowaniem pojazdu przez samochód lawetę. Oczywiście jest to prawda, jednak informacja ta nie jest pełna. Warto pamiętać, że usługi, jakie świadczy pomoc drogowa to znacznie szerszy zakres.

Bardzo często okazuje się, że możliwe jest dokonanie drobnej naprawy na miejscu. Co więcej, czynność wcale nie musi być związana bezpośrednio z usterką. W związku z tym można wyróżnić kilka podstawowych usług z zakresu firm działających w tej branży:

 • dokonywanie drobnych napraw na drodze,
 • transport pojazdu do wskazanego miejsca,
 • dowóz paliwa do samochodu,
 • wymiana kół,
 • odpalenie pojazdu (szczególnie często w sytuacji zostawienia samochodu „na światłach” czy zimą przy dużych mrozach i słabym akumulatorze),
 • awaryjne otwieranie samochodu,
 • w sytuacji holowania pojazdu, również podwiezienie klienta we wskazane miejsce.

Holowanie z pomocą fachowca – dlaczego to ważne?

Specjalista z firmy Pomoc Drogowa Rafał Starczewski zauważa: Samodzielne odholowanie samochodu nie zawsze jest możliwe. Konieczne jest bezwzględne stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Wiele osób zapomina, że hak przeznaczony do podpięcia przyczepy nie może być wykorzystywany do ciągnięcia innego pojazdu. Ponadto zabrania się holowania pojazdu przez inny na lince, jeżeli ten nie ma sprawnego układu hamulcowego oraz kierowniczego.

Problem może pojawić się również na autostradzie. W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej. Dzięki temu można liczyć na niezbędną pomoc niezależnie od pory dnia, czy miejsca, w którym się utknęło.

Kiedy można wezwać pomoc drogową?

Podstawowym pytaniem, jakie zawsze zadaje sobie kierowca, dotyczy tego, kiedy może skorzystać z usługi pomocy drogowej. Najlepsze firmy świadczące tego typu usługi, dostępne są dla swoich klientów przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Jest to tak zwane pogotowie samochodowe. Dodatkowo wiele przedsiębiorstw dysponuje obecnie rozbudowaną flotą pojazdów. Czy ma to znaczenie dla klienta, któremu zepsuło się auto? Okazuje się, że tak. Dzięki temu można liczyć na profesjonalną pomoc nie tylko na terenie kraju, ale często również w sąsiadujących z Polską krajach Unii Europejskiej. Jeżeli więc zdarzyła się usterka podczas weekendowego wyjazdu z rodziną – nie należy panikować, ale wezwać pomoc drogową, która rozwiąże problem i pomoże wrócić do kraju – szybko i sprawnie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...