• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Drewniany domek w górach jako miejsce na romantyczny wypad

drewniany domek w górach

Okazji do romantycznego wypadu w góry we dwoje może być wiele: mogą to być walentynki, rocznica ślubu, urodziny… ale na romantyczny pobyt można wyjechać także i bez okazji – aby po prostu spędzić ze sobą czas w ciszy i pięknych okolicznościach przyrody. Od wielu lat sprawdzonym sposobem na taki wyjazd jest wynajęcie drewnianego domku w górach. Dlaczego są one tak popularne?

Intymna atmosfera

Ktoś mógłby oczywiście powiedzieć, że romantyczną randkę i wspólny czas można spędzić w swojej miejscowości, a wyjazd gdziekolwiek jest niepotrzebny. Mówią tak jednak zazwyczaj ci, którzy nigdy takiego wyjazdu nie spróbowali. Podczas takiego wyjazdu w inne miejsce, w którym nie bywamy często, czas płynie inaczej, a wszelkie zmartwienia czy codzienne sprawy są jak gdyby zupełnie poza nami. Bardzo dobrze wpływa to na atmosferę wyjazdu i nadaje mu kameralnego, wręcz intymnego charakteru. Jest to bardzo zdrowe, a wręcz wskazane, aby każda para przynajmniej od czasu do czasu zorganizowała sobie taki wypad.

Dlaczego Pieniny?

Niezwykle popularne na takich wypadach są góry – zwłaszcza takie jak Pieniny, w których szlaki są nieco łatwiejsze i mniej męczące, a przy tym bardziej urokliwe i romantyczne. Z tego też powodu Pieniny warto zobaczyć przynajmniej raz o każdej porze roku. Latem można poczuć atmosferę wakacji (zwłaszcza ze względu na znajdujący się tutaj zalew), jesienią podziwiać mgły i oddychać prawdziwie rześkim i świeżym powietrzem oraz robić przepiękne zdjęcia jesiennych drzew i opadających liści, wiosną poczuć przypływ energii i obudzić się na cały rok do życia, a zimą… cóż, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zima w górach jest czymś przepięknym – nie bez przyczyny pokazuje się ją w wielu filmach i na wielu zdjęciach, które nie odbiegają od rzeczywistości.

Romantyczny weekend dla aktywnych

Pieniny mają także tę zaletę, że można tu spędzić czas bardzo aktywnie – chodząc po szlakach o różnym stopniu trudności, wybierając się na spływ Dunajcem, penetrując jaskinie po słowackiej stronie gór czy choćby wybierając się nad wspomniany zalew Czorsztyński, nad którym czeka nas sporo wodnych atrakcji. Warto też wybrać się na przejażdżkę malowniczymi szlakami rowerowymi, zwłaszcza że w niektórych domkach – na przykład w Domkach Falsztyn – funkcjonują wypożyczalnie rowerów, do których goście domków mają wstęp wolny. 

Zimą natomiast możemy pojeździć na nartach czy snowboardzie –  w okolicy znajduje się sporo wyciągów narciarskich. Bardzo wiele par lubi spędzać czas w ten sposób. Warto zaznaczyć, że Pieniny nie są tak zatłoczone, jak na przykład Zakopane czy Karpacz, dlatego taki pobyt będzie bardziej kameralny i spokojny, a kolejki znacznie krótsze.

Wyposażenie domków drewnianych w górach

Dobrze wyposażone drewniane domki w górach mają wszystko, co potrzebne do tego, by przyjemnie i romantycznie spędzić czas we dwoje, nawet gdy nie będziemy w ogóle z nich wychodzić. Możemy samemu przygotowywać ulubione posiłki lub zaszaleć i zrobić danie, na które na co dzień nie mamy czasu, ponieważ w dobrym domku jest dostępna kuchnia z lodówką, kompletem naczyń i kuchenką. Natomiast w salonie możemy obejrzeć razem film na dużym telewizorze lub włączyć go w tle tak samo, jak radio, a w tym czasie spędzać wspólnie czas grając w gry planszowe lub przy długich rozmowach przy winie. Zaś przy dobrej pogodzie możemy poleżeć na tarasie i podziwiać piękne, górskie widoki, popijając ulubiony trunek czy kawę. Wiele osób przyjeżdża tu i wynajmuje domki w górach nawet dla samych widoków. Nie można się więc dziwić, że taka forma spędzania czasu jest tak bardzo popularna.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...