• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Co wchodzi w skład wyposażenia samochodów z wypożyczalni?

wnętrze samochodu

Współcześnie produkowane samochody, zwłaszcza modele klasy premium, mają liczne elementy wyposażenia. Ich nabywcy decydują się najczęściej na kupno kolejnych akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jakiego wyposażenia standardowego można spodziewać się w samochodzie z wypożyczalni, a za jakie udogodnienia najpewniej trzeba będzie dodatkowo zapłacić?

Standardowe wyposażenie samochodu z wypożyczalni

Standardowe wyposażenie samochodu z wypożyczalni obejmuje zazwyczaj wszystkie udogodnienia, które zdecydował się umieścić w nim producent. Jeśli dany model auta został fabrycznie wyposażony w klimatyzację, co jest już właściwie standardem, to również jego egzemplarz z wypożyczalni będzie ją posiadać. W zdecydowanej większości pojazdów znajduje się również radio i odtwarzacz MP3, w którego pamięci, za pomocą pendrajwa czy karty SD, można umieścić własną muzykę, by słuchać jej podczas podróży – tłumaczy pracownik ogólnopolskiej wypożyczalni samochodów ABACUS CAR RENTAL. Innym obowiązkowym elementem wyposażenia auta jest ABS, który od 2004 roku montowany jest w każdym nowym samochodzie. Chyba żadna wypożyczalnia nie ma w swojej flocie ponad piętnastoletnich aut. Ponadto pojazd będzie zapewne posiadać poduszki powietrzne, które choć nie są wymagane przez europejskie przepisy, znajdują się na wyposażeniu każdego współczesnego auta, a także centralne sterowanie zamkiem.

Dodatkowe wyposażenie samochodu z wypożyczalni

Oprócz wymienionego powyżej standardowego wyposażenia klient wypożyczalni może zdecydować się na różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Poszczególne firmy oferują różny jego zakres, a niektóre elementy wyposażenia uważane za opcjonalne mogą znajdować się w standardzie. W przypadku krótkoterminowego wynajmu samochodów płaci się zazwyczaj za każdą dobę wypożyczenia konkretnego akcesorium; jeśli chodzi o wynajem średnio- oraz długoterminowy, koszty ustalane są przeważnie indywidualnie. Do najczęściej oferowanych przez wypożyczanie dodatkowych elementów wyposażenia zaliczyć można:

  • Nawigację GPS – dzięki niej dotarcie do celu podróży będzie znacznie łatwiejsze. Koszt jej wypożyczenia to około 20 złotych za dobę.
  • Foteliki dla dzieci – dostępne w różnych rozmiarach. Ich wynajem kosztuje zazwyczaj kilkanaście złotych za dobę.
  • Łańcuchy śniegowe – niezbędne do poruszania się po nawierzchni pokrytej śniegiem i lodem. Koszt ich wynajęcia to przeważnie kilkanaście złotych za dobę.
  • Bagażniki dachowe – przydatne podczas wyjazdu w większym gronie. Zazwyczaj możliwe do wypożyczenia za kilkanaście lub nieco ponad 20 złotych za dobę.
  • Pakiet zimowy – w jego zakres wchodzą opony zimowe, skrobaczka i zimowy płyn do spryskiwacza. Niektóre wypożyczalnie oferują takie udogodnienia w standardzie, inne automatycznie doliczają ich koszt do ceny wynajmu.

W ramach wyposażenia dodatkowego wypożyczalnie proponują także CB-radia, zestawy głośnomówiące czy lodówki samochodowe. Ostatecznie rzecz biorąc, najlepszym źródłem informacji na temat oferowanego wyposażenia dodatkowego są… same wypożyczalnie, które chętnie poinformują, jakie akcesoria mogą zaproponować swoim klientom.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...