• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Różnice między implantem a protezą zębową

implant zębowy

Czy wiesz, że ponad 50% osób po 40 roku życia korzysta z usług protetyka? To może oznaczać, że co drugi Twój znajomy w średnim wieku uzupełniał uzębienie. Raczej nie mówimy o tym, ponieważ wstydzimy się zaniedbań, które są niestety pokłosiem braku dobrej edukacji o higienie jamy ustnej. Jeśli Ciebie również dotyczy problem i chcesz wiedzieć, jakie są różnice między implantami a protezą zębową jako sposobami na uzupełnienie uzębienia, to artykuł jest dla Ciebie.

Ekspertka z gabinetu stomatologicznego New-Dent Lublin:

Protezę zębową i implanty dzielą zasadnicze różnice. Bez wątpienia implanty są korzystniejszą metodą leczenia bezzębia, jednak chciałabym, aby wybrzmiało, że każda metoda ma bardziej pozytywny wpływ na zdrowie niż brak zębów.

Proteza zębowa – najdostępniejszy sposób na nowe zęby

Proteza, nazywana potocznie sztuczną szczęką, powstaje na podstawie wycisku pobranego w gabinecie przez protetyka. Najkorzystniej, jeśli korony zębów – ich kształt, odcień  i ułożenie przypominają naturalne. Możliwe jest uzyskanie efektu, w którym nikt nie zauważa, że zęby są sztuczne. Niektórzy protetycy wykonują zęby tak idealne, że na pierwszy rzut oka, widać, że mamy w buzi protezę. Pamiętaj o tym, omawiając leczenie ze swoim stomatologiem.

Protezy zębowe ruchome mogą uzupełniać częściowe lub całkowite braki uzębienia. W pierwszym przypadku sztuczne zęby mocowane są na zębach zdrowych. W drugim dodawane zęby utrzymują się na podniebieniu. Sztuczną szczękę można utwierdzić specjalnymi klejami, dzięki czemu pod jej powierzchnię nie dostają się resztki jedzenia.

Proteza nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem, jest jednak znacznie tańsza od implantów, przez co dostępniejsza. Pamiętaj, że chore zęby lepiej usunąć, nawet jeśli będzie to oznaczało bezzębie. Stany zapalne dziąseł wpływają na pracę całego organizmu. Z kolei pozostawanie bez zębów negatywnie wpływa na stan żuchwy i szczęki, aparatu mowy i na Twoje samopoczucie. Nikt nie chce czuć wstydu przed uśmiechem – najpiękniejszą i najbardziej naturalną reakcją. Proteza przywróci Ci pewność siebie.

Implanty – najskuteczniejsze leczenie bezzębia

Implanty i protezy zębowe różnią przede wszystkim koszty i skomplikowanie wykonania. Implanty to najlepsza metoda uzupełnienia uzębienia zarówno pod kątem estetyczny, jak i zdrowotnym. W miejsce ubytku pod znieczuleniem umieszczany jest tytanowy (hipoalergiczny) wkręt, który z czasem zrasta się z kością, imitując korzeń zęba. Mówiąc kolokwialnie –  w wyniku takiego zabiegu Twój organizm zaczyna myśleć, że to naturalny ząb. Po procesie gojenia nie ma żadnych reakcji ubocznych z jego strony. Na wkręcie mocowana jest korona zębowa, do złudzenia przypominająca naturalny ząb.

Implanty zapewniają zdrowie jamy ustnej oraz komfortowe jedzenie. Są świetnym sposobem na uzupełnianie pojedynczych braków. Po pewnym czasie zapominasz o tym, że zęby nie są Twoje, zupełnie naturalnie i pewnie przyjmujesz komplementy.

Implanty są kosztowne, bez wątpienia jednak warte swojej ceny. Korzyści wynikające z wygody, jaką dają, efektu estetycznego oraz zdrowotnego są nie do przecenienia, jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić – nie oszczędzaj.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...