• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak działają sygnalizatory połowów?

wędki ustawione do połowu

Sygnalizatory połowów są szczególnie przydatne podczas połowów karpiowych, jednak z powodzeniem sprawdzą się także w przypadku innych metod. Znajdują zastosowanie głównie nocą, a także podczas wielogodzinnych oczekiwań, kiedy trudno jest przez cały czas obserwować wędki. Elektroniczny sygnalizator brań z centralką oraz hangerem lub swingerem pozwoli na sygnalizację nawet najlżejszych brań. Jak to działa?

Sygnalizatory brań to mechaniczne lub elektroniczne urządzenia umożliwiające wskazanie brania i jego kierunek. Dzięki temu nie trzeba skupiać wzroku na spławiku i z powodzeniem można oddalić się od wędek lub nawet udać się na drzemkę.

Sygnalizatory mechaniczne – hanger i swinger

Na początku warto wspomnieć o sygnalizatorach mechanicznych, które można stosować samodzielne lub jednocześnie z sygnalizatorem elektronicznym. Montuje się je na podpórce i mocuje do żyłki na wysokości wędziska. Wskazują branie poprzez ruch żyłki, podnosząc się lub opadając. Możemy wyróżnić dwa typy: hangery oraz swingery. Jak działają i czym się różnią?

Hangery nie posiadają sztywnego ramienia – najczęściej jest to łańcuszek połączony z korpusem, do którego wpina się żyłkę. Są bardzo czułe i wskazują nawet najdelikatniejsze brania. Z tego względu polecane są do połowów w chłodniejszych porach roku, na płytszych zbiornikach oraz bliżej brzegu. Ich wadą jest niewątpliwie podatność na warunki atmosferyczne – podczas silnych podmuchów wiatru mogą dawać błędne sygnały.

Bardziej odporne na wiatr są natomiast swingery, które są zdecydowanie cięższe, a jednocześnie mniej czułe. Posiadają sztywne ramię, a ryba musi zdecydowanie pociągnąć za przynętę, by sygnalizator dał znak o braniu. Z tego względu lepiej nadają się na połowy daleko od brzegu oraz sprawdzają się w wietrzne dni.

Warto wspomnieć, że w sklepie internetowym RK Baits znajdziemy również sygnalizatory łączące zalety hangerów i swingerów w jednym. Dodatkowo dzięki swojej konstrukcji są one całkowicie odporne na boczny wiatr, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w wietrzne dni bez błędnych sygnałów o braniu.

Elektroniczne sygnalizatory połowów

Sygnalizatory elektroniczne są bardziej zaawansowane. W tym przypadku urządzenie montowane jest na stojaku lub podpórce, na której umieszcza się wędzisko. Podczas brania żyłka przesuwa się, a sygnalizator wydaje dźwięk lub miga diodą świetlną. Nowoczesne rozwiązania posiadają również czujnik ruchu na podczerwień, dzięki czemu możliwe jest wychwycenie nawet najdelikatniejszych brań. Czujnik z centralką umożliwia odejście od wędek nawet na 150 metrów, dzięki czemu z powodzeniem można schować się na przykład w namiocie. Dodatkowo sygnał dźwiękowy można regulować w zależności od potrzeb – wówczas nawet podczas głębokiego snu nie przegapi się brania. Co więcej, pomimo zastosowania elektroniki nie trzeba obawiać się o zamoczenie urządzenia – są one całkowicie wodoodporne.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...