• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Plaże w Sobieszewie – piękne z natury

rodzina na plaży

Wyjazd nad morze to dla wielu osób kwintesencja wakacji. Odkąd popularność zyskały wakacje zagraniczne, polskie wybrzeże morskie straciło nad popularności. Niesłusznie, bo również nad Bałtykiem możemy znaleźć dziewicze plaże gdzie możemy wypocząć i delektować się pięknem natury. A co najważniejsze, nie musimy w tym celu jechać na zupełne odludzie – wystarczy, że udamy się na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku.

Wyspa Sobieszewska – natura i kultura w jednym

Wyspa Sobieszewska to duża wyspa znajdująca się w ujściu Wisły. Od północy wyspa ograniczona jest Morzem Bałtyckim, od wschodu Przekopem Wisły, czyli sztuczną odnogą rzeki, od południa Martwą Wisłą, która na zachodzie przechodzi w Wisłę Śmiałą. Jednocześnie jest to jedna z dzielnic Gdańska

Plaże jakich mało

Najważniejsza atrakcja Wyspy Sobieszewskiej to przepiękne, piaszczyste plaże, które ciągną się wzdłuż całego wybrzeża – a więc przez prawie 11 kilometrów. Na tym ogromnym dystansie wciąż możemy znaleźć obszary rzadko odwiedzane przez plażowiczów – wystarczy udać się w jej zachodnie rejony, w pobliże Ptasiego Raju oraz Górek Wschodnich. Żeby tam dotrzeć musimy poświęcić około pół godziny spaceru przez las, jednak wysiłek ten w pełni rekompensowany jest przez piękne widoki oraz panujący na plaży błogi, sprzyjający wypoczynkowi spokój. Może się zdarzyć, że nikogo tam nie spotkamy, co jest rzadkością na innych plażach! W takich warunkach spędzimy czas na ulubionych aktywnościach z naszą rodziną czy znajomymi – pływać w morzu, opalać się, stawiać zamki z piasku – nie martwiąc się, że ktoś będzie nam przeszkadzał. To idealne miejsce na wypoczynek zarówno w sezonie, jak i poza nim.

Kąpieliska

Im dalej na wschód, tym więcej plażowiczów – nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ na plaży zorganizowane zostały trzy duże kąpieliska. Pierwsze z nich znajduje się przy ulicy Falowej w centrum Sobieszewa, drugie przy ulicy Lazurowej w Orlu, trzecie zaś przy ulicy Trałowej w Świbnie. Warto tam się udać, jeśli cenimy sobie bezpieczną zabawę w morzu – każde z kąpielisk jest strzeżone przez doświadczonych ratowników. Plusem tego rejonu plaży jest fakt, że w pobliżu znajdziemy wysokiej jakości noclegi, na przykład w Hotelu Orle***.

Ptasi raj

Wspomniany wcześniej Ptasi Raj to rezerwat przyrody przy ujściu Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Dogodne położenie oraz rozległość obszaru tworzy idealna warunki bytowe dla kilkudziesięciu gatunków wodno-błotnych, takich jak perkozek, cyraneczka, żuraw, sieweczka rzeczna czy podróżniczek. Przez Raj przebiega ścieżka dydaktyczna o długości 6 kilometrów – częściowo zahacza ona o plażę. Przejście jej to doskonała odskocznia od odpoczynku na piasku.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...