• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Nie tylko klasyka. Żyrandole w aranżacjach nowoczesnych

nowoczesny salon

Żyrandol w nowoczesnych aranżacjach? Z pewnością wielu osobom to połączenie nie wydaje się możliwe. Tymczasem współczesne żyrandole to nie tylko klasyka i wśród modeli oferowanych przez czołowych producentów oświetlenia znajdziemy lampy sufitowe na wskroś nowoczesne. Przyjrzyjmy się więc bliżej żyrandolom, które sprawdzą się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji.

Co odróżnia żyrandol od lampy wiszącej? Zazwyczaj punktów światła jest kilka i są one rozmieszczone po okręgu. Dzięki temu pomieszczenie jest lepiej doświetlone, a dodatkowe klosze rozpraszają światło. Żyrandol może wówczas pełnić rolę światła głównego idealnie rozjaśniając każde, nawet duże pomieszczenie.

Klasyczny żyrandol w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne aranżacje niejedno mają imię – pod tym pojęciem mogą kryć się zarówno wnętrza, w których dominuje metal i szkło oraz minimalistyczne wystroje, nawiązujące do stylu skandynawskiego. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by dla kontrastu umieścić pod sufitem żyrandol nawiązujący do klasyki. Osłony żarówki przypominające płomienie? Czemu nie! Jednak zamiast klasycznego żyrandola, który z pewnością po tym opisie pojawia się nam w wyobraźni wybierzmy minimalistyczny, matowy czarny żyrandol od LEMIR – model Asti. Lub żyrandol Chocco z czarno-złotymi abażurami od firmy Aldex. Wyraźnie widoczne są nawiązania do stylu klasycznego i żyrandoli, które wisiały pod sufitem w minionych czasach. Jednocześnie są na tyle proste, że doskonale wpiszą się w nowoczesne trendy, nadając wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Te i inne modele żyrandoli znajdziemy oczywiście w szerokim asortymencie sklepu Światło-Cienie.

Nowoczesne żyrandole inne niż wszystkie

Aldex proponuje wiele ciekawych modeli żyrandoli, innych niż wszystkie. To, co łączy je z modelami tradycyjnymi to kilka punktowych źródeł światła rozlokowanych na planie okręgu. Na tym jednak koniec podobieństw. Modele Eco lub Astra Black są całkowicie futurystyczne – na cienkich ramionach nie ma kloszy i abażurów, jedynie gołe żarówki. Najlepiej takie z widocznym żarnikiem, dzięki czemu jeszcze bardziej podkreślony zostaje ich nowoczesny i industrialny charakter. Choć dominuje czerń, znajdziemy również żyrandole w bieli, miedzi, chromowane lub złote, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich kolorystycznie do każdego wnętrza. Nie brak również opraw wykonanych z metalu i połączonych z drewnianymi elementami.

Nowoczesność to nie tylko aranżacja

Warto również dodać, że nowoczesne żyrandole to nie tylko określony wygląd. Wiele modeli oferuje równie nowoczesne rozwiązania, na przykład możliwość przyciemniania. Do tego często zdalnie – dzięki czemu, aby przyciemnić lub zgasić światło nie trzeba ruszać się z miejsca. Dodatkowa funkcjonalność to czujnik ruchu. Światło zapala się wówczas od razu po przekroczeniu progu pomieszczenia. Nie musimy więc szukać włącznika. Jest to szczególnie pomocne na przykład na korytarzu, kiedy wchodzimy do domu obładowani zakupami lub na schodach. Nocne wędrówki do toalety będą zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Jak wybrać żyrandol do nowoczesnego wnętrza?

To, jaki styl żyrandola wybierzemy zależy wyłącznie od naszych upodobań. Ważne jest jednak to, jaki rozmiar dobierzemy. Do niewielkich pomieszczeń nie sprawdzą się bogate, duże i ozdobne żyrandole – przytłoczą one bowiem przestrzeń i sprawią, że optycznie wyda się mniejsza. Tego typu modele będą natomiast doskonale pasowały do dużych i wysokich salonów, gdzie małe klosze i abażury po prostu by znikły na tle sufitu.

Dodatkowo im więcej punktów świetlnych, tym mocniejsze światło, a pomieszczenie lepiej rozświetlone. Klosze i abażury rozproszą światło, natomiast gołe żarówki, o ile nie będą mogły zostać przyciemnione dadzą mocny blask. Warto więc zastanowić się nad efektem, który chcemy uzyskać oraz liczbą pozostałych źródeł światła. Żyrandol znajdujący się w centralnej części sufitu może być bowiem głównym i jedynym punktem oświetlenia pomieszczenia, a może również stanowić uzupełnienie lampy stołowej lub nocnej, stojącej lub kinkietów.

Jedno jest jednak pewne – z żyrandolem możemy zaszaleć i sprawić, że będzie to nie tylko sposób na oświetlenie wnętrza, ale również centralny element dekoracyjny. W minimalistycznym i nowoczesnym wnętrzu pozbawionym dodatków takie rozwiązanie będzie idealne.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...