• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Planujemy home office. O czym warto pamiętać?

kobieta pracująca z domu

Coraz więcej pracodawców przekonuje się, że praca zdalna nie obniża jakości realizowanych przez pracowników zadań. Jak to jednak wygląda od strony pracownika? Praca zdalna przynosi określone korzyści – chociażby oszczędność czasu i pieniędzy. Niestety, niesie ona ze sobą również kłopoty z motywacją, trudność w oddzieleniu zadań domowych od zawodowych. Jeśli chcesz pozostać z pracą w domu na dobre, z głową zaplanuj home office – będzie łatwiej.

Mówi ekspert z firmy PHUP Texon:

W wyniku pandemii wielu pracowników zostało zmuszonych do pracy zdalnej, co wymagało od nich wprowadzenia zmian w swoich domach. Bez stałego miejsca do pracy trudno się zmobilizować, o czym wiedzą już doskonale ci spośród naszych klientów, którzy już wcześniej urządzali swoje home office.

Biuro w domu, a nie dom w biurze

Planując home office, zaaranżuj przestrzeń tak, aby umiejętnie oddzielić czas pracy od czasu wolnego. Przeznacz na swoje domowe biuro jedno z pomieszczeń. Jeśli nie masz tyle miejsca, wydziel przestrzeń w najmniej uczęszczanym pokoju, np. sypialni. Urządź to miejsce tak, aby nic Cię nie rozpraszało.

Praca z domu to niekiedy ciągła walka ze sobą. Domowe obowiązki nigdy nie stawały się tak naglące, jak wtedy, kiedy stają się dobrą wymówką na przerwę w odpisywaniu na kolejne maile. Pranie, sprzątanie, odkurzanie jako przerwa w pracy? To wszystko poczeka, aż skończysz zaplanowane zadania. Oddziel się od tego, co przypomina Ci o domowych obowiązkach, a w przerwie wypij ulubioną kawę.

Home office nawet w małym mieszkaniu

Jak pracować, kiedy w domu jest rodzina? Mało kto dysponuje wolnym pokojem, który może przeznaczyć na domowe biuro. Najczęściej tej przestrzeni brak, co zmusza do poszukiwania sprytnych rozwiązań. W niektórych domach lub mieszkaniach pomieszczenia dają się podzielić na dwa. Jeśli masz taką możliwość – zatrudnij firmę remontowo-wykończeniową, która szybko postawi dodatkową ścianę działową. Nawet jeśli w godzinach Twojej pracy w domu przebywa rodzina, spotkania i wideokonferencję odbędziesz w spokoju.

Jeżeli spotykasz się z klientami w domowym biurze, nie zapomnij o odpowiedniej aranżacji przedpokoju. Odpowiedni wystrój i sprytne rozwiązania, pozwolą zachować porządek i reprezentatywny wygląd. Tutaj również może przydać się fachowa pomoc ekipy remontowej. Pamiętaj, że aranżacja pomieszczenia, w którym przyjmujesz kontrahentów lub które klienci widzą w trakcie wideokonferencji,  wpływa na Twój wizerunek.

Komfort pracy przede wszystkim

Jeśli Twoja praca wymaga wielogodzinnego siedzenia, korzystanie z krzesła od stołu, kanapy czy łóżka w krótkim czasie objawi się bólem pleców, zmęczeniem karku, a przez to spadkiem koncentracji i produktywności. Urządź swój domowy kącik do pracy ze szczególną troską o swój kręgosłup. Wygodny, ergonomiczny fotel z porządnym podparciem dla pleców i regulowaną wysokością siedziska zapewni komfort pracy. Do tego biurko i odpowiednie ustawienie monitora sprawi, że będziesz czuł się dobrze w pracy oraz po niej.

Planowanie home office naszym zdaniem wymaga przede wszystkim zaaranżowania przestrzeni. Codzienna praca jest łatwiejsza, jeśli aranżacja domowego biura sprzyja wykształceniu odpowiednich nawyków.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...