• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kiedy wezwać pogotowie asenizacyjne?

asenizacja

Asenizacja to pojęcie określające zabieg sanitarny, który polega na usuwaniu płynnych nieczystości, pochodzących z szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Następnie w odpowiednich warunkach są wywożone za pomocą specjalnie przeznaczonych pojazdów. Usługi asenizacyjne wykorzystywane są także w przypadku zanieczyszczeń produkowanych przez zakłady produkcyjne oraz gospodarstwa rolne. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać asenizacja oraz kiedy należy wezwać odpowiedzialne za te usługi pogotowie.

Czym jest asenizacja?

Zabieg sanitarny, polegający na usuwaniu nieczystości, które zgromadziły się w szambach gospodarstw domowych, przydomowych oczyszczalniach, a także na terenie gospodarstw rolnych oraz zakładów produkcyjnych, musi być przeprowadzany z zastosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Płynne zanieczyszczenia, które usuwane są w wyniku zabiegu asenizacji, są następnie transportowane do oczyszczalni ścieków.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno – Ściekowej GEA-NOVA: Firmy zapewniające usługi asenizacyjne muszą posiadać specjalne uprawnienia. Przechodzą także szereg kontroli pojazdów mechanicznych oraz używanych urządzeń tak, aby spełniały wszelkie normy z zakresu ochrony środowiska.

Kiedy należy wezwać pogotowie?

Podstawowy zakres działań pogotowia asenizacyjnego zawiera kompleksową obsługę, a także opiekę nad obiektami wodno – kanalizacyjnymi. Momentem, w którym należy wezwać pogotowie asenizacyjne, jest konieczność opróżnienia zbiornika, w którym znajdują się nieczystości lub sytuacja, w której dojdzie do problemów związanych z jego eksploatacją.

Pogotowie nie interweniuje jedynie w przypadku doraźnych kłopotów, ale także podejmuje wszelkie stosowne działania, aby można było ich uniknąć. Wśród wykonywanych zleceń znajduje się zarówno wywóz i utylizacja nieczystości w formie płynnej, jak i specjalistyczne badania laboratoryjne znajdujące się w oczyszczalni ścieków.

Oprócz tego firmy zajmujące się asenizacją oferują także takie usługi, takie jak czyszczenie separatorów tłuszczu i ropopochodnych. Wśród ich oferty znajduje się również nadzór technologiczny nad wszelkimi obiektami wodno – kanalizacyjnymi oraz czyszczenie kanalizacji.

Dlaczego usuwanie płynnych nieczystości jest takie istotne?

Zarówno nieczystości technologiczne, jak i komunalne zawierają w sobie duże stężenia substancji o charakterze toksycznym. Mogą być szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia człowieka. Konsekwencją tego jest konieczność dysponowania przez pogotowie asenizacyjne nowoczesnym sprzętem oraz pojazdami. Zapewniają one bezpieczeństwo oraz sprawność prac związanych z czyszczeniem i usuwaniem zanieczyszczeń lub naprawą samej oczyszczalni.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...