• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak czyścić buty zamszowe?

czyszczenie butow zamszowych buty damskie skorzane

Wiele osób marzy o pięknych, zamszowych butach, jednak obawa przed trudnościami w utrzymaniu ich w czystości sprawia, że ciągle odkładają zakup na później. Zamszowe obuwie może stanowić stylowy element każdej stylizacji – kobiecej, męskiej, jak i dziecięcej. Warto poznać kilka sposobów, które pozwolą utrzymać tego typu buty w dobrym stanie, nawet przez kilka sezonów. Jak je czyścić i o nie dbać? Zobacz!

Jak usunąć delikatne zabrudzenia?

Czyszczenie zamszowych butów z codziennych, delikatnych zabrudzeń nie jest skomplikowane. Zarówno kurz, jak i zaschnięte błoto można szybko usunąć – problem jest tym mniejszy, im szybciej zostanie rozwiązany. Ważną rolę odgrywa także systematyczność

– wyjaśnia producent obuwia skórzanego LeoModa.

Do czyszczenia będą pomocne szczotka i gumka do zamszu. Pierwsze akcesorium jest uznawane za must-have – element, który obowiązkowo musi się znaleźć w domu właściciela zamszowych butów.

Szczotki do zamszu warto używać regularnie – najlepiej rano przed wyjściem oraz wieczorem po powrocie. Regularne wyczesywanie obuwia pozwoli zachować doskonały stan zamszu na długo, ale też na bieżąco usuwać wszelkie zanieczyszczenia. Z kolei gumka do zamszu to magiczne akcesorium, które działa niczym różdżka – świetnie usuwa wszelkie plamy po błocie.

Jak usunąć trudniejsze zabrudzenia?

O ile codzienna pielęgnacja butów zamszowych jest prosta, o tyle wyczyszczenie obuwia z mocnych zabrudzeń charakterystycznych dla jesienno-zimowej pory roku może być trudniejsze. W tym wypadku zdecydowanie warto wykorzystać odpowiednie preparaty. Środki do czyszczenia zamszu najczęściej są dostępne w formie pianki, którą należy spryskać obuwie. W połączeniu ze wspomnianą szczotką pozwolą na mokro usunąć wszelkie zanieczyszczenia, bez obaw o uszkodzenie struktury materiału.

Chcąc ułatwić pielęgnację obuwia damskiego i męskiego z zamszu, warto postawić również na impregnację – pozwala ona zachować dobrą kondycję obuwia nawet przez wiele miesięcy. Wspomniany środek tworzy warstwę ochronną, która nie uszkadza materiału, ale sprawia, że jest odporny na wilgoć i zabrudzenia. Aby był skuteczny, musi być użyty przed pierwszym założeniem, a następnie co około 2 tygodnie – zawsze na czyste obuwie.

Czego nie należy robić?

Wielu użytkowników zamszowych butów pyta: czy, a nawet jak należy je prać w pralce? Jedyna słuszna odpowiedź brzmi: pod żadnym pozorem nie należy tego robić. Zamsz jest skórą naturalną, która wyjątkowo źle znosi kontakt z wodą. Szczególnie szkodliwe są sytuacje, gdy jest ona narażona na pełne zanurzenie. Wypranie ich w pralce może nie tylko zniekształcić materiał, ale też sprawić, że pojawią się plamy i wybarwienia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...