• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Co wpływa na cenę odzieży futrzanej?

futra naturalne produkcja cena

Naturalne futra są niewątpliwie synonimem luksusu. Rzeczywiście nie każdy może pozwolić sobie na zakup futra z norek czy nawet czapki z futra lisa. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co wpływa na ceny odzieży z naturalnego futra, koniecznie zapoznaj się poniższym tekstem. Wyjaśniamy w nim nieoczywisty mechanizm działania światowego przemysłu futrzarskiego.

Jak kształtują się ceny futer?

Skóry zwierząt futerkowych w handlu podlegają tym samym zasadom, co wszystkie inne towary, a więc ceny kształtuje popyt i podaż. Jednak ostatecznych cen zwykle nie ustalają poszczególni hodowcy – decyzje zapadają podczas aukcji na branżowych giełdach, gdzie sprzedawanych jest ok. 90% wszystkich produkowanych na świecie skór. Jak w praktyce wygląda obrót futrami przeznaczonymi do tworzenia odzieży, zapytaliśmy naszego rozmówcę z pracowni Glare Furs :

Kiedy zbliża się termin aukcji, hodowcy przekazują swoje futra do komisów, gdzie skórki są oceniane przez rzeczoznawców i grupowane wg konkretnych kryteriów, takich jak jakość i długość włosia, wielkość itd. Następnie tak przygotowane materiały są udostępniane do oglądania specjalistom planującym zakupy. W dniu aukcji kuśnierze, projektanci i producenci odzieży licytują interesujące ich skóry, startując od ceny wywoławczej, ustalonej przez giełdę. To, do jakiej kwoty będą licytować nabywcy, trudno przewidzieć. W swoich obliczeniach kierują co prawda branżowymi prognozami na popyt na poszczególne rodzaje skór, nie bez znaczenia jest jednak też intuicja.

W Europie, która jest głównym światowym producentem futer z lisów i norek hodowlanych, działa wiele giełd, a aukcje organizowane są kilka razy w roku. Największe aukcje skór futerkowych na Starym Kontynencie odbywają się przy duńskiej giełdzie Kopenhagen Fur oraz fińskiej SagaFurs.

Za co płacimy, kupując naturalne futra?

Na ceny odzieży futrzanej wpływa nie tylko koszt wyprodukowania i zakupu naturalnego surowca. Stworzenie pięknego futra, kamizelki czy czapki wymaga wielu godzin pracy ekspertów hodowlanych, projektantów i wreszcie kuśnierzy, twórców ostatecznego produktu. Po zakupie futer na aukcji skórki poddawane są dalszym procesom obróbki, przygotowującym je do wykonania wyrobów odzieżowych i galanteryjnych.  Poszczególne skórki muszą przejść dokładną selekcję i zostać pogrupowane w taki sposób, by podczas szycia każdy element pasował do siebie pod względem barwy, grubości, długości włosia itd. Następnie są docinane i rozciągane na specjalnych urządzeniach w celu idealnego dopasowania wzorów. Nie jest to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę, że w naturze nie znajdziemy przecież dwóch identycznych skór.

Tworzenie odzieży futrzanej wymaga zaangażowania doświadczonych ekspertów, którzy są zdolni do stworzenia jednorodnego materiału z wielu pojedynczych, różniących się od siebie elementów. Wyprodukowanie pojedynczego futra może pochłonąć nawet 100 godzin pracy. Na cenę ubrań ze skór futerkowych wpływa więc nie tylko koszt zakupu materiału, ale także koszty związane z uszyciem tak luksusowej odzieży.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...