• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Przykład wyprawy motocyklowej dla kobiet z projektu Tylko Dla Orlic

kobiety na motocyklach

Motocykle to męski świat? Nic podobnego! Wyjątkowe kobiety z projektu Tylko Dla Orlic udowodniły, że panie doskonale odnajdują się nawet na ekstremalnych wypadach motocyklowych. Jakie miejsca do tej pory odwiedziły? Przedstawiamy najciekawsze przykłady wypraw motocyklowych dla kobiet oferowanych przez Motobirds, organizowanych nieprzerwanie od 2016 roku.

Motocyklem na najwyższe przełęcze świata – Himalaje

Projekt Tylko Dla Orlic rozpoczął się od wyprawy w Himalaje. Nic więc dziwnego, że jest wciąż kontynuowany – i wciąż znajduje sporo chętnych! Pomysł kobiecych wypraw motocyklowych zapoczątkowała wyprawa do Indii w 2016 roku, kiedy 11 dziewczyn wyruszyło z Manali do Leh. Druga wyprawa ruszyła niezwykle szybko – również w sierpniu 2016 roku, tym razem w kierunku odwrotnym.

Poprzeczka podniesiona jest wysoko, ponieważ drogi asfaltowe to tylko 30% trasy! Najwyższy nocleg wypada natomiast na 4600 m n.p.m. To jednak nikogo nie odstrasza. W 2017 osiem motocyklistek wyjeżdża na indyjskich wersjach motocykla enduro w Himalaje. Drogi i bezdroża Ladakhu, leżącego pomiędzy głównym pasmem Himalajów a górami Karakorum (historycznie Tybet Zachodni) oferują niezwykłe widoki i liczne buddyjskie świątynie. Kolejna wyprawa, planowana na 2021 rok podobnie jak poprzednie, zakłada wjazd na najwyższą przełęcz świata dopuszczoną do ruchu kołowego. Khardung La to niezwykłe wyzwanie – ponieważ znajduje się na wysokości 5359 m n.p.m.

Argentyna, Boliwia, Chile i Kolumbia. Kawa i sól

Ameryka Południowa pełna jest kontrastów. Jedno jest pewne – na takiej wyprawie nie można się nudzić. Kręte, górskie szlaki w Andach, słona pustynia, czerwone kaniony, nocleg w hacjendach, świeże owoce i najlepsza na świecie kawa. Z jednej strony zieleń i palmy, z drugiej pustynia i wznoszące się w górę skalne kaniony. Jedna z najtrudniejszych tras w Ameryce Południowej była wyzwaniem, którego podjęły się wszystkie uczestniczki – i to z sukcesem. Nawet wtedy, kiedy po drodze panował nieznośny upał pustyni i chłód znajdujących się w pobliżu lodowców. A trasa prowadziła jedynie w 30% przez utwardzone drogi asfaltowe.

W poszukiwaniu słońca: Sri Lanka

Sezon motocyklowy może trwać przez cały rok. Bo przecież zawsze gdzieś na świecie świeci słońce. Z takiego założenia wychodzi założycielka Motobirds, która odpowiedzialna jest również za projekt Tylko Dla Orlic. I tak pojawił się pomysł z wyprawą na Cejlon. Kiedy w Polsce nastał zimny i ciemny listopad, uczestniczki postanowiły poszukać słońca i odpoczynku na krętych drogach Sri Lanki. Urzekające kolory i zapachy, buddyjskie świątynie, zapierające dech w piersiach wodospady, swobodnie spacerujące słonie. Do tego grupa kobiet, których połączyła wspólna pasja do motocykli. Czy trzeba czegoś więcej?

Gruzja i Kirgistan. Niebiańskie góry

Na koniec znów powrót w góry. Bo dla motocyklisty nie ma nic lepszego niż kręte i wąskie górskie szlaki. I to nie byle jakie, ponieważ teren Kirgistanu aż w 93% zajmują górskie szczyty! Choć wyprawa nie jest łatwa i obejmuje głównie oddalone od głównych szlaków tereny, nikt nie wymięka. Nawet jeśli noc trzeba spędzić w jurcie lub namiocie.

Prawdziwy offroad to również Gruzja. Trasa prowadzi głównie przez kaukaskie góry. Równie często przez potoki, a nawet głębokie błoto, jednak niedogodności rekompensują niesamowite widoki. No i poza tym – co to za problem dla Orlic!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...